Vražda herečky Sharon Tate před padesáti lety otřásla Hollywoodem

Tragédii letos připomenou hvězdně obsazené filmy.

Do kin letos míří hned dva snímky o vraždě hollywoodské herečky a manželky režiséra Romana Polanského, která šokovala celý svět.

Sharone Tate, foto: archiv

Byl začátek srpna, za dva týdny měla Sharon Tate porodit manželovi, režisérovi Romanu Polanskému, jejich první dítě. Herečka a modelka pozvala ten den do svého domu v Los Angeles pár přátel. Večer ale narušil vpád Charlese Mansona a jeho gangu, který herečku a další čtyři její známé brutálním způsobem zavraždili. Zločin šokoval nejen celou Ameriku, ale i filmový svět.

Letos uběhne od hrozivých událostí rovných padesát let. Smutné výročí připomínají hned dva filmy, které v příštích měsících zamíří do světových kin. Tím prvním je horor The Haunting of Sharon Tate, který popisuje okamžiky před osudovou nocí. Zavražděnou modelku, která údajně tušila, že se blíží tragédie, ztvárnila Hilary Duff. Do amerických kin film vstoupí 5. dubna.

Tím druhým a podstatně očekávanějším počinem je pak film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Devátý snímek oblíbeného režiséra láká na hvězdné obsazení, kterému kraluje Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie nebo nedávno zesnulý Luke Perry. 

Film se odehrává v roce 1969 a součástí děje budou i Mansonovy vraždy, které definitivně ukončily bezstarostnou atmosféru zlatých let Hollywoodu. Americká premiéra je naplánovaná na červenec, v Česku snímek uvidíme až 8. srpna. Podrobnosti k ději zatím nebyly zveřejněny, ale vy se můžete podívat alespoň na první trailer. 

Čtěte dál