Vrásky? Ještě ne!

Aby mohly jemné linky, které s úderem třicítky začínají obklopovat okolí očí a rtů, zůstat i nadále stejně minimalistické, nezbývá než pozměnit přístup k péči o pleť.

Jak předčasnému stárnutí překazit plány? Jednoduše, stačí se držet těchto pěti zásad:

Foto: Astrid

  • Skoncujte se zlozvyky

Pokud kouření zpomaluje proces regenerace, vylučování škodlivých látek a ochuzuje pleť o hydrataci a potřebný kyslík, je jasné, že vrásky, našedlý tón a pigmentové skvrny na sebe nenechají dlouho čekat. Nadměrná konzumace alkoholu zase způsobuje dehydrataci, záněty a rozšíření cév, což může vést k začervenání, často až trvalému. No a s třetím strašákem - nedostatkem spánku - kdy nedochází k regeneraci buněk, se nedočkáte jejich obnovy a hojení.

  • Chraňte pleť před sluncem

UV záření má sice i pozitivní stránky, pravdou však zůstává, že slunce může za 80 procent příznaků stárnutí pleti. Vedle vrásek jsou to pigmentové skvrny a ochabující kontury. Z toho důvodu je nezbytné obličej chránit přípravkem s SPF 30, a to jak v létě, tak v zimě.

  • Upravte jídelníček

Se správným mixem vitaminů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků můžete výrazně ovlivnit stav pleti. Superpotravinami pro krásnou pleť jsou řepa, různé druhy semínek a ořechů, meruňky nebo třeba avokádo. Udržují ji hydratovanou, vyživenou, a tím pádem také pružnou a bez vrásek. Důležitý je i pitný režim v podobě bylinných čajů nebo vody.

  • Braňte se volným radikálům

Volné radikály neboli atomy, které po střetu s kyslíkem většinou postrádají jeden elektron, a tak hledají, kde by si jej „ukradly“, se tímto způsobem řetězí a vznikají další volné radikály. A protože i naše buňky jsou tvořené atomy, dochází touto reakcí k jejich ničení, tím pádem i ztrátě pružnosti pleti, k nejrůznějším zánětům a nedokonalostem. Naštěstí se v těle nachází látky, které umí chybějící elektron doplnit, aniž by se samy staly volným radikálem. Jejich množství lze dokonce podpořit jídlem a kosmetikou, a to v přípravcích s antioxidanty, jako je vitamín A, C a E, selen, zinek nebo koenzym Q10.

  • Dodržujte svůj rituál

Správná péče o pleť se neobejde bez pravidelného čištění - během dne i v noci se na pleti usazují nečistoty, které jí nesvědčí, a pokožka pod takovým nánosem nemůže dýchat. Navíc, teprve po odlíčení a vyčištění je pleť připravená na aplikaci krému.

Foto: Astrid

Jak pleť promění koenzym Q10

U většiny žen nad třicet let věku klesá přirozené množství koenzymu Q10 v těle. A právě to přispívá ke snížení produkce kolagenu a elastinu, bez nichž pleť ochabuje a vznikají první vrásky.

Používáním péče s obsahem koenzymu Q10 lze k boji s příznaky stárnutí významně přispět. Tato ingredience totiž proniká hluboko do pokožky, kde poskytuje ochranu proti působení volných radikálů a zároveň pomáhá obnovit tvorbu kolagenu a elastinu, tedy i pevnost a pružnost. Skvělým pomocníkem je pro to nová řada Astrid Q10 Miracle zahrnující denní i noční krém. Koenzym Q10 je zde obsažen ve 2,5 milionu speciálních mikroperel, které působí i v těch nejhlubších vrstvách pleti. 

 

 

Foto: Astrid

Čtěte dál