Víte, jak udržet pleť v nejlepší kondici?

Pokud při pohledu do zrcadla přemýšlíte, který přípravek pomůže vaší pleti vypadat svěže a mladistvě, ačkoli známky času už o sobě dávají vědět, máme pro vás osvědčené tipy.

Moderní doba vystavuje pokožku vysoké zátěži a způsobuje její předčasné stárnutí. První vrásky se objevují daleko dříve, vytrácí se mladistvá svěžest a jas. Přitom bohatě stačí udržovat v pleti hydrataci a chránit jí, zejména před volnými radikály a UV zářením. Nejsilnější slovo mají v tomto směru tzv. antioxidanty, hlavně vitaminy C a E, a u denních krémů či make-upů je vhodný také ochranný faktor.

Foto: Avene 

Okolo 25. roku se především v okolí očí, kde je pokožka nejkřehčí, začínají objevovat drobné mimické vrásky a zpomaluje se rovněž produkce elastinu a kolagenu. Kromě hydratace je proto zapotřebí stimulovat buněčnou obnovu a na noc používat přípravky s vitaminem A. Neodmyslitelnou součástí každodenní péče je důkladné odlíčení a pozornost věnovaná očnímu okolí.

Ideální společnost v tomto období poskytne řada A-Oxitive. Funguje totiž jako šikovná prevence, kdy ve dne obličej chrání před volnými radikály a nečistotami z ovzduší a v noci povzbuzuje její přirozenou regeneraci. Linie zahrnuje Denní vyhlazující gel krém s hydratační aqua-gel texturou, jenž vyhlazuje a zároveň vytváří ochranný štít. Noční peelingový krém pak nabízí šetrnou pomoc při předcházení prvním známkám stárnutí pleti, navrací svěžest a podporuje buněčnou obnovu. Nechybí ani Oční vyhlazující krém pro rozjasnění a vyhlazení okolí očí.

Foto: IG AveneCz

Na nesnáze okolo 35. roku života cílí přípravky PhysioLift. Mají ambice obličej omladit, a to díky patentovaným látkám, jež povzbuzují přirozenou tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové a odstraňují známky únavy prostřednictvím rozjasňující perleti. Pro zmírnění vrásek, zpevnění a rozjasnění tedy zahrnuje Denní vyhlazující krém a také odlehčenější formu emulze. Dále pak Noční vyhlazující balzám, zajišťující rozzářenou a viditelně omlazenou pokožku ihned po probuzení. Jako zmizík na vrásky, váčky a kruhy pod očima pak v linii figuruje Oční krém a jako třešinka nemůže chybět Vyhlazující sérum. Jedná se o komplexní intenzivní péči redukující známky stárnutí s dlouhotrvajícím účinkem.

Foto: IG AveneCz

Čas bohužel zastavit nelze, ale zpomalit jeho působení na pleť naštěstí ano. Zatímco v mládí trvá buněčná obnova zhruba 28 dní, ve zralém věku může trvat až 2x déle. Vlivem hormonálních změn se u zralých žen struktura a vzhled pokožky i kontury obličeje zásadně mění. A protože pleť není schopná díky úbytku elastinu a kolagenu držet vodu, rozhodně ocení pravidelné používání pleťových masek 2-3x týdně a v denní a noční péči zase ingredience, které doplní chybějící lipidy, vypnou kontury a celkově pleť povzbudí a zregenerují. Jinými slovy, nejlepší příležitost pro přípravky DermAbsolu, jedničku portfolia dermokosmetické značky Avène 

Čtěte dál