Víte, jak na dokonale zvýrazněné obočí?

Nejrafinovanější způsob, jak dát obličeji líbivější kontury, je zaměřit se na vykreslení obočí.

Foto: archiv Lancôme

Podstatné je, aby zvýraznění oblouků působilo co nejpřirozeněji. To znamená, že by se jeho barva měla co nejvíce podobat odstínu vlasů a vykreslení by mělo co nejvěrněji imitovat chybějící chloupky.

Jak vlastně vypadá optimální tvar?

Ten by měl napodobovat zaoblenou stříšku - ze dvou třetin od kořene nosu stoupat a poslední třetina naopak klesat. Platí rovněž pravidlo, že čím tenčí oblouky jsou, tím je výraz obličeje přísnější. Proto není dobré (přes)příliš trhat, ale pouze chloupky uváženě krotit a od nejsilnějšího místa nad vnitřními koutky očí je postupně ke stranám zužovat.

Zvýraznit, ale s mírou

Jaký způsob zvolíte pro zvýraznění odstínu obočí, je víceméně otázkou sympatií. Jak už zaznělo, celek by měl působit co nejpřirozeněji a zbytečně na sebe neupozorňovat.

K tomuto požadavku se nejvíce blíží tónující řasenka (např. Brow Fast Sculpt, Maybelline New York, 179 Kč). S tou ovšem zvýrazníte pouze chloupky a ty by tím pádem musely mít ideální hustotu a tvar - na druhou stranu svým gelovým složením obočí přiměřeně zafixuje. Tudíž ji můžete používat vždy jako poslední krok po vykreslení tužkou, pudrem, stíny nebo třeba fixem. Mimochodem, pro ty, kteří chloupky nepotřebují tónovat, existuje i v bezbarvém provedení.

Pokud potřebujete, aby oblouky působily plnějším dojmem, budete muset vyplnit i místa mezi chloupky, a to buď s pudrovým finišem (jako Brow Densify Powder To Cream od Lancôme, 740 Kč) anebo pečlivým vykreslením jednotlivých „štětinek”, s čímž vám pomůže tenká tužka (Ultra Thin Brow Pen, Gosh, 279 Kč).

Jestli jste ochotná si s obočím vyhrát tak, že je precizně vystínujete, potom budou nejlepší cestou stíny (Back2Brow, RMS Beauty, 700 Kč), které je potřeba nanášet speciálním štětečkem - přesným a za tím účelem vytvarovaným. S ním si nejprve načrtnete velmi jemnou linii na spodní hranici obočí a směrem nahoru mezi chloupky barvu rozetřete do ztracena. Přiblížíte se tím imitaci tzv. shadingu.

Zkrátka chcete-li docílit co nejpřitažlivějšího vzhledu, vynasnažte se, aby výsledek působil „že jste se tak narodila”.

Čtěte dál