Virgil Abloh uvede vlastní řadu šperků

Jeden z nejvýraznějších designérů současnosti už dnes představí v Paříži kolekci šperků.

Módní vizionář Virgil Abloh představí šperků inspirovanou kancelářskými sponkami. Designér, který stojí za autorskou značkou Off-White a pánskými kolekcemi Louis Vuitton, uvede sérii šperků už dnes v pařížském hotelu Costes. Pop-up potrvá až do 29. ledna.

První ochutnávku z připravované kolekce šperků nabídl Abloh na svém Instagramu, kde ukázal jedno z balení produktu ale především samotný náhrdelník. Launch kolekce šperků pak doprovodí i nové tenisky a tašky.

„Budou to náhrdelníky, náušnice a další doplňky,“ nechal se slyšet Abloh o kolekci šperků, kterou vytvářel téměř tři roky. „Ta vize byla vytvořit exkluzivní šperky pro všechny. Je to zlom – něco tak dostupného jako je klasická sponka na papír, tak tím že je osázená diamanty naprosto mění její podstatu.“

Virgilova hvězda v posledním roku závratně stoupá. Jeho úspěch s autorskou značkou Off-White mu vynesla místo samotného kreativního ředitele pánských kolekcí domu Louis Vuitton. Nelze nezmínit módní kolaboraci se značkou Jimmy Choo nebo obchodním domem Ikea.

„Až budu starej a unavenej, odstěhuju se do nějakýho malýho města a tam si otevřu květinářství,“ říká naprosto vážně Virgil. „Mám to už dávno promyšlený. Vím že to zní zvláštně, ale tohle je nejblíž mé podstatě, tomu co jsem skutečně já. Budu veškerou svoji kreativitu vkládat do kytic. Kdo ví, kdy se to stane? Možná už brzy,“ zamýšlí se Virgil.

Čtěte dál