Víme, kam vyrazit během vánočních svátků!

Lenošení je fajn, ale důležitý je balanc.

Foto: Shutterstock

Vánoční svátky jsou známé převážně poleháváním pod dekou, u pohádek a s vaječňákem v ruce. To ale sem tam po pár dnech omrzí a co potom! My pro vás máme pár aktivních nápadů!

Ano, Vánoce jsou svátky klidu a míru, to ale nutně neznamená, že musíme být doma, přejídat se cukrovím a ležet u televize. Máte rádi změnu? Vyražte během svátků za trošku jiným relaxem. Co takhle wellness? Či návštěva galerie, zámku? Nebo byste spíš dali přednost pohybu, aby jste všechny ty dobroty spálili? Pokud jste pro střední cestu, tak zvolte výlet za poznáním a uměním. Tak či tak vám přinášíme inspiraci!  

Foto: archiv zámku Loučeň

Vánoční návštěva hradů a zámků

Hrady a zámky jsou oblíbená místa na výlet v letních měsících. To ale není jediná možnost, kdy je navštívit. Ba naopak. Nyní je pár hradů a zámků otevřeno a dokonce navíc nabízejí sváteční výstavy či slavnostně nazdobené interiéry. Naším typem je například krásný zámek v Třeboni, kde si výlet můžete obohatit o návštěvu Schwarzenberské hrobky. Zámek v Mnichově Hradišti nabízí krásný dřevěný ručně malovaný betlém v životní velikosti. A zámek Loučeň vám zaručuje zábavu i na Silvestra, kdy se zde od 13:00 hod konají oslavy pro děti, které jsou včetně návštěvy labyrintu a provedení zámkem Bílou paní.

Foto: archiv Czech Photo

Návštěva galerie

I v posledních chvilkách roku 2019 máme tu možnost, navštívit spoustu výstav a galerií. Za pozornost určitě stojí Czech Press Photo. Tato výstava vítězných fotografií 25. ročníku nabízí mix domácích a mezinárodních fotografií zachycující celé společenské dění od portrétů, přes umění, přírodu či zpravodajské aktuality. Výstavu můžete navštívit ve Staroměstské radnici v Praze a trvá až do konce ledna. Další možností je například výstava nazvaná 1989, která se dle názvu zaměřuje na tento průlomový rok v mnoha směrech. Výstava je složena z fotografií, které zachytili čeští umělci a fotografové. Nyní máme možnost se na tyto snímky podívat s odstupem času a vše zpětně zhodnotit. Najdete ji ve Veletržním paláci až do konce ledna. Pokud ale hledáte výstavu, kterou si zpříjemníte dobrou kávou, zajděte do kavárny Vnitroblock na interaktivní výstavu Malý princ od Elišky Podzimkové. Výstavu tvoří fotografie a ilustrace, kterými je Eliška známá. Čas máte opět do konce ledna. Nepropásněte je!

Foto: Shutterstock

Bruslení

Bruslení je oblíbená činnost jednotlivců, kamarádů, párů a rodin během celých vánočních svátků. Navozuje to krásnou slavnostní atmosféru spojenou se zimními radovánkami. Kluziště jsou v dnešní době skoro na každém rohu, ale pokud stále nevíte kam vyrazit, zkuste například kluziště na Letenské pláni, kde si uděláte i hezkou procházku s výhledem na osvícenou Prahu. Pokud hledáte něco přímo v centru, za zmínku určitě stojí velmi oblíbené kluziště na Ovocném trhu, poblíž Celetné ulice. A po sklouznutí se můžete posilnit svařeným vínem na Staroměstském náměstí u nádherného vánočního stromečku. Je zde ale také možnost zabruslit si uvnitř a to přímo na stadionu Eden. Zde dokonce máte šanci, že narazíte na trénink HC Slavia, což pro mnoho dětí může být krásný zážitek.

Foto: Shutterstock

Týden sportu

Sportovně založeným určitě udělá radost, že i tento rok se koná týden sportu. Akce, která začala již 25.12. a trvá do posledního dne tohoto roku 31.12. Máte tedy stále možnost využít výhod, které tato akce nabízí. Můžete si jít zaplavat, zahrát tenis, samozřejmě si i zabruslit, ale také dokonce si zajezdit na koni! Některá sportoviště vyžadují registraci předem. Tu si můžete udělat na jejich webových stránkách a výpis všech sportovišť, která se této akce účastní, můžete najít na www.prahasportovni.eu.

Foto: archiv instagram @skiareal_herlikovice

Lyžování

K vánočním svátkům beze sporu patří alespoň den či dva na horách. Bohužel už málo kde zažijeme bílé Vánoce, ale sjezdovky se pilně připravují, udržují a zasněžují. Můžeme tak beze strachu vyrazit do lyžařských středisek jako je například Špindlerův mlýn, Herlíkovice, Harrachov či pro méně zdatné jezdce Rokytnice nad Jizerou. Den na horách prospěje nejen zdravému tělu, ale také zdravému duchu. Pokud zrovna dvakrát neholdujete lyžím či snowboardu, využijte tento čas k procházce v zasněžené krajině plné pouze ticha a klidu. Uvidíte, jak odpočatě se poté budete cítit.

Foto: archiv Aqaupalace Praha

Či radši Wellness?

Pokud ale dáváte přednost radši teplíčku a relaxu, vyražte na wellness. Krásný balíček romantiky a wellness pro dva nabízí Aquapalace Praha. Jeho součástí je ubytování, neomezený vstup do aqaupalace, saun a fitnes, sekt, masáž a mnoho dalšího. Také ale můžete yužít přímo silvestrovského balíčku pro dva, ať už na 3 či 5 nocí. Zahrnuje převážně totéž, jen navíc máte samozřejmě silvestrovský galavečer.  

Nebo je tu vždy možnost strávit svátky včetně oslav Nového roku v zahraničí. Nevíte kde? Inspirujte se v našem článku Silvestr na útěku... aneb prodloužený víkend a oslava nového roku v zahraničí.

Tak už víte co zvítězí?

Čtěte dál