Víkend v Berlíně

Z Prahy je to sem blíž než do Ostravy. Neuškodí proto připomenout pár dobrých tipů, jak si Berlín naplno užít.

Kde bydlet
Foto: archiv Hotel de Rome

Hotel de Rome

Nádherný vznešený interiér, spa jako (supermoderní) římské lázně. Hotel de Rome z řetězce Rocco Forte najdete na velmi výhodném místě – stojí na náměstí jen kousek od Alexander Platz, od hlavních nákupních tříd a dalších důležitých míst, kam si chcete v Berlíně dojít pěšky. Na střešní terase je navíc vyhlášený bar, jenž má podle průvodce Monocle vůbec nejkrásnější výhled na město.

Co rozhodně neminout
Foto: Shutterstock

Židovské muzeum

Úchvatná stavba architekta Daniela Libeskinda ukrývá ty nejsilnější příběhy i velmi zásadní symboliku. Nemá svůj vchod ani východ. Do nové budovy vstupujete podzemím z té staré. Při odchodu se možná lehce ztratíte. Trefně to okomentoval americký turista s jarmulkou: „Vstupné stojí deset eur, ale východ není v ceně zahrnut.“ Spadne na vás tíseň, kterou je ale dobré jednou za čas podstoupit.

Kde se najíst
Foto: archiv Salumeria Lamuri

Salumeria Lamuri

Krásná restaurace v bývalém řeznictví s mozaikovými zdmi i podlahou ve čtvrti Kreuzberg, kde výborně vaří – sice italskou kuchyni, ale nezapomeňte, že tradičním berlínským jídlem je currywurst. Menu je tedy příjemně jednoduché (ochutnejte těstoviny s pistáciovou omáčkou). Restaurace se středozemskou atmosférou funguje také jako obchod s vínem a potravinami, takže si klidně můžete i nakoupit něco s sebou, a když bude hezky, udělejte si piknik na břehu Sprévy.

Kam na nákupy
Foto: archiv Voo Store

Voo Store

Legendární Voo Store si pořád drží svoji pověst nezávislého obchodu, v jehož industriálním interiéru seženete kousky značek, jako je Maison Margiela, Jacquemus či Prada, a ještě si dáte dobrou kávu.

Kam na kávu
Foto: archiv Distrikt Coffee

Distrikt Coffee

Příjemný prostor v módní čtvrti Mitte, kam si zajděte odpočinout u výborné kávy, dát si snídani (v jakoukoli denní dobu), družit se s ostatními, anebo se zašít s počítačem, když chcete na cestách pracovat na svých nejnovějších nápadech. O víkendech tu bývá celkem rušno, ale ve všední den odpoledne tu budete mít svatý klid.

Čtěte dál