Velkolepé Met Gala se letos konat bude!

Jedinečná událost, která spojuje módu, umění a charitu, je zpět. Dočkáme se jí ale o něco později, než jsme zvyklí. Co vše prozatím víme o Met Gala 2021?

Foto: archiv Harper's Bazaar UK 

Za poslední rok se kvůli pandemii většina akcí zrušila, přesunula online nebo zkrátka získala jinou formu, než na kterou jsme zvyklí. Poslední týdny jsme se ale několika red carpets looků dočkali, ačkoliv to téměř vždy bylo stále na půl virtuální a některé celebrity raději volily online přenos z jejich domova.

Met Gala, neboli Costume Institute Benefit, je jedna z největších událostí roku pro každého nadšence nejen módy, ale také umění a kultury. V jeden večer se v Metropolitním muzeu v New Yorku spojí ty nejkrásnější róby, historie, architektura, jedinečná výstava, a to vše za přítomnosti vybraných celebrit a návrhářů, kteří je velmi často doprovázejí na základě spolupráce na daném looku pro tento výjimečný večer. Pravidelně se Met Gala koná první pondělí v květnu, minulý rok se však bohužel kvůli pandemii tento event musel zrušit. Vypadá to ale, že letos se konečně dočkáme! Jen s menšími změnami. 

Kdy se bude Met Gala 2021 konat? 

Květen je již za dveřmi, a tak asi nikoho nepřekvapí, že si na tento galavečer budeme muset ještě chvilku počkat. Met Gala se bude výjimečně konat až 13. září 2021. I tento rok bude akce propojena s výstavou, kterou hosté daný večer již tradičně zhlédnou jako první a následně bude otevřena veřejnosti. V minulých letech jsme zažili například témata Camp: Notes on Fashion (2019), Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination (2018) nebo Rei Kawakubo/Comme des Garçons: Art of the In-Between (2017). Letos bude Met Gala oslavou a otevřením dvoudílné výstavy o americké módě.

Dva galavečery, jedna dvoudílná výstava

První část „In America: A Lexicon of Fashion“ bude oslavovat 75. výročí Kostýmního institutu Metropolitního muzea v New Yorku a zároveň představí to hlavní z moderní americké módy. Nebude chybět ani zohlednění témat rovnosti, rozmanitosti a začlenění, která jsou v posledních letech velmi diskutovaná. Výstava se následně 18. září 2021 otevře veřejnosti.

Druhá část se veřejnosti představí 5. května 2022, a to krátce po konání následujícího Met Gala, které už je opět naplánováno na první pondělí v květnu - tedy 2. května 2022. Výstava „In America: An Anthology of Fashion“ se bude konat v prostorách American Wing a návštěvníka provede vývojem americké módy ve spojitosti s tímto místem. 

Než se dočkáme další dávky dechberoucích rób, podívejte se na to nejlepší z minulých let:

Čtěte dál