Velká rodina i kamarádi, s tímhle autem odvezete všechny

Vyzkoušeli jsme sedmimístný crossover.

Foto: archiv Lexus

Přiznám se, když jsem poprvé uviděla Lexus RX 450hL, trochu jsem se lekla. Ne, že by mě vylekal jeho vzhled, to rozhodně ne! Svým vzezřením dostává elegance Lexusů tak, jak je známe. Ale jakmile se postavíte vedle něj, připadáte si jak malé dítě. Je totiž obrovský. Přestože si zachovává své příjemné poměry. Jakoby totiž nabobtnal ve všech směrech krásně pravidelně.

Foto: Filip Jägr

Ale už když si do něj sednete, připadáte si v bezpečí tak, jako nikdy. Příjemně zapadnete do kožených sedaček, zamilujete si interiér, který střídá tři hlavní materiály – kůži, bambus a hliník a na první pohled je zřejmé, že výhled z tohoto auta bude skvělý. A když pak vyjedete na silnici, obavy, že by se tento „tank“ ovládal nepohodlně jsou ty tam.

Nebudu se rozepisovat o tom, že tenhle krasavec, jehož základní cena se bohybuje lehce nad dvěma miliony korun, má veškeré vychytávky, které moderní vůz mít má. Takže jen ve zkratce. Je to hybrid, ke kterému se se svým chytrým telefonem napojíte naprosto intuitivně během pár minut, sedíte si v něm jak královna a jízdní vlastnosti jsou skvělé. I takto velké auto má perfektní akceleraci a jediné, na co si musíte dávat pozor, je to, že v něm naprosto necítíte, že jedete 180.

Co ale zmínit musím a co mě opravdu překvapilo je, jak skvěle se s ním manipuluje. Neměla jsem žádný problém s tímto skoro autobusem zaparkovat, vytočit se nebo se vejít. Má perfektně zmáknutá parkovací čidla i kamery a je z něj skvěle vidět. Samozřejmě, že musíte najít dostatečně velké parkovací místo, když ho ale najdete (a mám pocit, že opravdu stačí jen tak o deset cm delší, než je samotný Lexus RX450hL), tak zaparkujete hravě a na první dobrou.

Jako automobil pro více jak pětičlennou rodinu nebo pro bandu přátel je ideální. Veškeré podrobnosti se dozvíte na www.lexus.cz.

Čtěte dál