Veliká a ty ostatní: 3 novinky, které potěší fanynky Panství Downton

Chybí vám svět úchvatných rób, spletitých pravidel etikety a šlechtických intrik? Pak si užijete tyto tři nové televizní a filmové počiny.

Foto: archiv HBO

Znáte snad lepší zábavu, než sledovat, jak se proplétají životy úchvatně bohatých a vysoce postavených bytostí? Pokud jste si zamilovali show typu Panství Downton nebo Koruna, máme pro vás dobrou zprávu v podobě tří nových počinů, které na vás čekají v kině a televizi. O rozmáchlé výpravy, propracované kostýmy a životní i historická dramata rozhodně nebude nouze. 

1. Belgravia

Julian Fellowes, kterému můžeme poděkovat za Panství Downton, vytvořil další show, která vás přenese do stejnojmenné načančané čtvrti v Londýně. Právě tady se totiž na začátku 19. století odehrává drama, kterému předchází tajemné události odehrávající se na jednom z plesů v předvečer bitvy u Waterloo. Pokojské intrikují, dcery jsou na vdávání, manželé přemýšlejí, jak vydělat, a dámy, jak to zařídit, aby to celé dopadlo podle jejich představ. Pokud máte ještě navíc slabost pro vojáky v uniformách z období napoleonských válek, vysokou míru melodramatičnosti a britský přízvuk, připravte si litry popcornu. Seriál Belgravia najdete například na Amazon Prime.

 

2. Veliká

Ruská panovnice Kateřina Veliká byla fascinující osobností sama o sobě. Za její vlády říše vzkvétala, ale byla schopna téměř všeho - včetně svržení vlastního manžela Petra III. Legendy se také vyprávějí o zástupech jejích milenců. Příběh ruské carevny byl zpracován několikrát, zahrála si ji Helen Mirren, Catherine Zeta Jones i Marlene Dietrich. Nyní k nim přibyla i Elle Fanning v hlavní roli seriálu Veliká, který najdete na HBO GO a od června poběží i na HBO. Na spolehlivou lekci z historie se ale příliš netěšte. Tuto originální a pompézní jízdu totiž stvořil Tony McNamara, jenž stojí i za scénářem oscarové Favoritky. Pokud vám sedí trochu pokřivený humor a nebazírujete na detailech, čeká vás skvělý zážitek. (Podtitul seriálu ostatně zní "Občas pravdivá historie.") Elle Fanning coby car Petr sekunduje skvělý Nicholas Hoult, který si ve Favoritce také zahrál.

 

3. Emma

Jane Austenová tvořila jednu svéhlavou, hrdou a sebevědomou hrdinku za druhou. Patří k nim i Emma, dívka, která má patent na rozum a s lidmi si hraje jako s figurkami na šachovnici, ale naštěstí jí nechybí dobré srdce a včas pozná, kdy je čas s tou šarádou přestat. Kochejte se kostýmy, ladnými konverzačními oblouky, romantickými trampotami, britským humorem a dvěma nejkouzelnějšími gentlemany – Billem Nighym v roli Emmina otce a Johnnym Flynnem coby panem Knightleym. Původně jsme si měli tento snímek užít již na konci března, ale karanténa způsobila, že ho ve znovuotevřených kinosálech najdete i dnes.

Čtěte dál