Vaše SOS beauty záchranka

Přesně ve chvíli, kdy se to nejméně hodí, se musí přihodit nějaká beauty lapálie. Jak z těch nejobvyklejších urychleně ven?

Foto: Shutterstock

Rozmazaná řasenka

Završit perfektní nalíčení očí mascarou se občas neobejde beze šmouh. Čím je nejspolehlivěji odstraníte? Jednoduše chvíli počkejte, dokud barva nezaschne, a poté ji odstraňte suchou vatovou tyčinkou všude, kde je potřeba. Určitě se situaci nesnažte zachránit vlhčeným kapesníčkem, který by zbytečně nadělal fleky v make-upu. 

Pro příště si pro nanášení řasenky připravte ideální podmínky, tzn. je-li to možné, opřete si pohodlně loket, aby vám ruka nemohla sklouznout, a horní víčko si vždy mírně přizvedněte prstem druhé ruky.

Bubliny v laku na nehty

I přesto, že dodržíte správný postup při lakování, mohou se na nehtech objevit bubliny. Důvody mohou být dva - buď je flakonek s lakem staršího data anebo jeho jednotlivé vrstvy neměly během aplikace dost času zaschnout. Další nátěr ani jiné finty bohužel v této situaci nepomohou. „Bublající“ lak se zkrátka musí odstranit a začít hezky znovu. 

Jediná rada, jak se v budoucnu podobnému výsledku vyhnout, zní: vyšetřete si na lakování dostatek času. Preventivně si také dejte pozor na barvy s kovovými odlesky, které zpravidla potřebují déle schnout. 

Fleky od samoopalovacího krému

Problémové partie (záhyby obličeje nebo vlasová linie) znamenají v případě samoopalování riziko velkého faux pas. Zejména okolo kořínků vlasů a obočí. Naštěstí existuje celkem snadná pomoc, a sice jemný peeling pro tmavší místa, okolo vlasů či chloupků pak zabírá přetření rozkrojeným citronem.

Chcete-li si tuto kalamitu už navždy ušetřit, dejte si záležet na přípravě. Tedy, opatřete náročnější zóny mastnějším krémem anebo vrstvu samoopalováku po aplikaci ještě přetřete papírovým kapesníčkem. Jak na dokonalý efekt samoopalovacímy produkty radíme zde

Přetažená rtěnka

Dát si záležet na celém looku a završit to rtěnkou mimo hranici pusy, je k vzteku! A dřít postiženou lokalitu kapesníčkem by mohlo způsobit zarudnutí. Začněte proto tím, že přetaženou barvu šetrně setřete navlhčenou vatovou tyčinkou a následně naneste plochým štětečkem trochu make-upu. „Nehoda“ tak snáze splyne s okolím.

Abyste to příště měli bez komplikací, pořiďte si konturovací tužku (v odstínu rtěnky, tělovou nebo transparentní) a malý štěteček přímo určený k nanášení barvy na rty. S tím se pohodlně dostanete všude a vykreslíte i to nejsložitější zakřivení.

Zacuchané vlasy

Pokud se vám občas stane, že si při foukání namotáte vlasy na kartáč, určitě se nesnažte kadeře tahat silou. Zamotaly by se ještě víc. Pokuste se je držet volně, ale v natažení, a pramen po prameni je postupně osvobozujte. Máte-li někoho nablízku, klidně s jeho pomocí.

Jestli takto netoužíte zápasit při každém vysoušení vlasů, pořiďte si kartáč s ne příliš dlouhými štětinami a bez kuliček na hrotech. Do těch se totiž jemné kadeře zacuchávají s velkou oblibou.

Chybějící chloupky v obočí

Pořídila jste si nechtě při úpravě obočí v chloupcích lysinku a neplánujete čekat, až doroste? Vyplňte jednoduše prázdné místo pudrovými, případně krémovými stíny na obočí. Soustřeďte se přitom na výběr ideálního tónu. Jinak se také můžete spolehnout na trvalejší doplnění microblandingem, který na dlouho zahladí jakékoli ztráty a dorovná veškeré disproporce.

Vždy, než začnete obočí vytrhávat, jej vyčešte směrem vzhůru. Tak se vám krásně ukáže jeho přirozený tvar a snáze odhadnete, co skutečně přebývá. Tvarovat každopádně začínejte vždy odspoda, nikdy ne shora.

Zpocené podpaží

Jestliže se koláče v podpaží šíří a vy jste ve společnosti, kde nic neskryjete, vyzkoušejte záchranný plán: pokud nepomůže opětovný nástřik antiperspirantu ve spreji, zkuste si na chvíli do podpaží zasunout papírové kapesníčky (klidně zlehka poprášené parfémem). Situace by se měla bez prodlení uklidnit.

Potíte-li se ve zvýšené míře často, nebojte se sáhnout po antiperspirantu, který by měl tvorbu potu postupně zmírnit a zabránit i množení bakterií způsobujících zápach. A odvážnější (nebo možná deprimovanější) mají šanci s botulotoxinem aplikovaným do podpaží. Ten funguje v každé situaci.

Čtěte dál