Váš culture fix na únor: Zločin v lockdownu a Ablohovy tenisky

Zpříjemněte si nejstudenější měsíc v roce našimi kulturními tipy.

1. Zločin v lockdownu

Foto: archiv HBO

Nejnovější film Lockdown z produkce HBO míchá lásku a zločin. Lindu (Anne Hathaway) a Paxtona (Chiwetel Ejiofor), kteří se právě rozešli, uvěznila v jejich londýnském domě povinná karanténa. Linda, úspěšná marketingová ředitelka, kterou už korporát nebaví, a kreativec Paxton, který má za sebou kriminální minulost, zůstává bez práce. Díky poezii a hektolitrům vína v sobě znovu probudí dávno vyhaslou touhu po životě a nechají se zlákat jedinečnou nabídkou podílet se na riskantní loupeži šperků. Najdete na HBO GO.

2. Trochu jiný Valentýn

Foto: archiv pořadatele

Komu Valentýn leze krkem, je single nebo si prostě chce jen užít hezký večer jinak než v záplavě srdíček a rudých růžích, může se 13. února od 20:00 připojit na antivalentýnskou streamovanou talkshow Všechno nejlepší: Rozchody stylově, ve které vystoupí Adéla Elbel a Iva Pazderková. Bude se jednat o mix improvizovaného stand-upu, skečů a upřímnosti na téma muži a ženy. Do show se se svými dotazy budou moci zapojit i sami diváci. Lístky seženete na goout.cz.

3. Další Rembrandtova šance

Foto: archiv NGP

Výstava Rembrandt: Portrét člověka patřila před zavřením galerií k nejnavštěvovanějším expozicím Národní galerie a měla skončit v lednu. Nyní se jí podařilo prodloužit až do 21. března. Kdo tedy mimořádný průřez Rembrandtovým dílem ještě neměl možnost spatřit, dostane druhou šanci. Po znovuotevření galerie bude spuštěn rezervační systém s časovými sloty a prodlouží se i otevírací doba. 

4. Dárek pro sneakerheads

Foto: archiv Taschen

Tenisky se pro některé během pár let proměnily z ryze praktického kusu šatníku v modlu. Pro všechny jejich sběratele a milovníky teď vychází v nakladatelství Taschen kniha Virgil Abloh. Nike. Icons, která mapuje kreativní proces slavného návrháře, jenž pro značku Nike přetvořil deset jejích ikonických modelů. Stojí 60 eur a předobjednávky jsou již otevřeny.

Čtěte dál