Vans x MoMA: Oslava Dalího, Kandinského, Moneta a mnoha dalších

Představujeme exkluzivní kolaboraci, která vám umožní vynést díla vašich oblíbených umělců.

Foto: archiv Vans

Značka Vans a newyorské Muzeum moderního umění (MoMA) se spojily a připravily novou podzimní kolekci obuvi, oděvů a doplňků. Tyto limitované kousky jsou inspirované uměleckými díly z muzejní sbírky. Obléct si tak můžete malby Salvadora Dalího, Vasilije Kandinského, Clauda Moneta, Edvarda Muncha, Jacksona Pollocka, Ljubovy Popovy nebo Faith Ringgoldové.

Řada Vans x MoMA dorazí ve dvou samostatných vlnách, přičemž první přijde na konci září a druhá bude následovat v listopadu. „MoMA s nadšením očekává představení spolupráce se společností Vans, která vždy podporovala umělecké vyjádření," uvedl Robin Sayetta, ředitel pro licenční práva v MoMA. „Spolupracujeme na vytvoření limitované kolekce produktů a našim cílem je vždy přiblížit moderní umění co nejširší veřejnosti. Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím globální sítě Vans oslovit milovníky umění po celém světě."

Bauhaus a kecky

První vlna této kolaborace představí ikonická díla Salvadora Dalího, Vasilije Kandinského a Clauda Moneta. Jeden z nejznámějších Dalího obrazů, Persistence paměti (1931), pokrývá střední a boční díly boty a mění klasický styl v surrealistické umělecké dílo. Pro abstraktnější design byla na klasických slip onech interpretována litografie obrazu Orange (1923), kterou Kandinskij vytvořil při výuce na německé škole umění a designu Bauhaus. Tento potisk zdobí i tričko s dlouhým rukávem, svetr a kšiltovku. 

Na své si přijdou i milovníci impresionismu. Při této příležitosti byl vybrán Monetův obraz ze série Lekníny (1914–1926), na které známý umělec pracoval poslední roky svého života na zahradě svého domu v Giverny. Kolekci tvoří kromě bot Vans Authentic také flísová mikina, kšiltovka a batoh.

První kousky z této kolaborace budou k dispozici od 30. září 2020 na Vans.com, v maloobchodních prodejnách Vans, v prodejnách MoMA Design Store, na store.moma.org a ve vybraných maloobchodních prodejnách, kde se prodávají produkty Vans. Další informace o kolekci najdete na vans.com/moma

Čtěte dál