Vánoční trhy jsou tu a je z čeho vybírat

Víme, kam vyrazit za těmi nejlepšími!

Pražské vánoční trhy patří k nejkrásnějším na světě, ale občas stojí za to, zavítat i jinam. 

Foto: Shutterstock

Zapomeňte na vánoční stres a vypravte se objevovat kouzlo Vánoc do některých z trhů evropských měst, které jsme pro vás vybrali. Vánoční atmosféra se tu podává po kilech.

Bath (Anglie)
Foto: archiv instagram @bathchristmasmarket

Málokdo si uvědomuje, že Anglie nabízí mnohem víc, než jen Londýn. Například takové historické město Bath je perfektní za každého období. Vánoce a jeden z nejhezčích vánočních trhů, mu ale dodávají přímo kouzelnou atmosféru.

Trento (Itálie)
Foto: Shutterstock

Do Itálie nemusíte jezdit jen na letní dovolenou nebo na sjezdovky. Vánoční trhy v Trentu jsou jedny z nejvyhlášenějších v Evropě.

Colmar (Francie)
Foto: archiv instagram@manlytravelgram

Toto město nabízí renesanční a gotickou historii po celý rok a v adventu je obohaceno o překrásné trhy, které vás přenesou do světa pohádek a snů.

Vídeň (Rakousko)
Foto: archiv instagram @vial.travel

Hned u našich sousedů se nachází jeden z nejkrásnějších evropských trhů, který svou atmosférou a vůní rozhodně nezklame. 

Tallin (Estonsko)
Foto: archiv instagram @piccolo_istrione

Sever Evropy je nádherný sám o sobě a hlavní město Estonska tomu dává bonus navíc, pohádkové vánoční trhy.

Drážďany (Německo)
Foto: archiv Instagram @sharpytravels

Drážďany jsou jedna z nejčastějších lokalit, kam se my Češi vydáváme za dalšími trhy. V našem výběru tedy samozřejmě nesmí chybět.

Budapešť (Maďarsko)
Foto: Shutterstock

Okouzlí vás atmosféra Vánoc a také tradic. Můžete se dozvědět něco více o  tradičních řemeslech, umění, jídla, cukrátek a pití. A to už stojí za návštěvu, nemyslíte?

Luxemburg (Luxemburg)
Foto: archiv instagram @simgover

Toto město nabízí krom překrásných vánočních trhů také spoustu atrakcí a akcí. Oblíbené jsou například koncerty s vánoční tématikou.  

Kodaň (Dánsko)
Foto: archiv instagram @bonlbeag

Z Kodaně se během adventu stává pohádková říše s nespočtem vánočních světýlek.

Malaga (Španělsko)
Foto: archiv Instagram @ane_noergaard

Španělsko, i přesto že je bráno za letní destinaci, má co nabídnout i v prosinci. Malaga je krásně osvětlená a každý den je zde muzikálová show, která se skládá samozřejmě z vánočních písní. To naladí do vánoční atmosféry i toho největšího mrzouta.

Basilej (Švýcarsko)
Foto: Shutterstock

Údajně jsou tyto trhy nejstarší ve Švýcarsku. Sálá z nich  historie, tradice a řemeslo. K tomu si zde samozřejmě můžete vychutnat svařák se spoustou španělských delikates.

Edinburg (Skotsko)
Foto: archiv instagram @unlikelystorey_

Mezi bruslením, pouťovými atrakcemi a procházkou nezapomeňte ochutnat místní vánoční dobroty. Anglie je totiž známá svou vášní pro Baileys, takže očekávejte nejen svařené víno, ale také horké nápoje z tohoto likéru z irské whiskey s příchutí kakaa.

Čtěte dál