Van Graaf Junior Talent 2019 zná své finalisty

Soutěž pro začínající módní návrháře Van Graaf Junior Talent 2019 pořádaná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku oznámila jména finalistů.

Odborná porota talentové soutěže Van Graaf Junior Talent pořádané v rámci pražského týdne módy MBPFW oznámila jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: Denisa Dovalová, Adam Grmolec, Jakub Patka a Boris Král.Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v programu nadcházející edice módního týdne.

model Denisy Dovalové

Foto: MBPFW

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem Van Graaf, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, managing director obchodního domu Van Graaf Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktor časopisu ELLE Petr Matějček, šéfredaktorka časopisu Harper’s Bazaar Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Aneta Šaferová a šéfredaktorka lifestylového magazínu Esprit Lidových novin Eva Hlinovská. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW19 proběhne od 22. do 29. března 2019. Přehlídka finalistů soutěže Van Graaf Junior Talent 2019 se uskuteční v neděli 24. března od 15:00 v 5. patře OD Kotva, které je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW.

Čtěte dál