Valentýnské menu v Ungeltu

Už jste přemýšleli, kde letos strávíte se svou drahou polovičkou už tradiční Valentýnský svátek zamilovaných, který připadá na 14. února?

Noblesní prostory restaurace Ungelt podpoří tu správnou romantickou atmosféru. Restaurace se nachází jen pár kroků od Staroměstského náměstí v kouzelném dvoře Týn.

Foto: archiv Ungelt

A kouzlí také šéfkuchař Petr John jehož speciality jsou vyhlášené a na svátek Svatého Valentýna vám připraví nevšední gurmánský zážitek. Na povzbuzení chuti pro začátek doporučujeme pár čerstvých ústřic Ostra Regal neb Gillardeau, které mají dokonale lahodnou chuť a jak známo, silné afrodisiakální účinky. Nejlépe chutnají se skleničkou sektu nebo Champagne.

Jako předkrm šéfkuchař nabídne tataráček z mušlí Svatého Jakuba s tygří krevetou a naší specialitou - zmrzlinou z uzené makrely. Je dokonalá! Alternativou může být telecí brzlík se stročky, pastinákovým pyré a křepelčím vajíčkem.

Foto: archiv Ungelt

Pro pár doporučujeme jako hlavní chod pečenou, čerstvě lovenou mořskou rybu, kterou solíme přírodním krápníkem, což je zcela unikátní a podáváme s ratte brambůrky a mladým mangoldem. Česnek, olivový olej, citrón… nic víc ryba nepotřebuje.

Kdo dá přednost masu, může se těšit na vyzrálý hovězí ryb eye steak s černým lanýžem, foie gras a artyčoky.

A to není všechno! Jako dárek zamilovaným párům šéfkuchař zdarma ke každé večeři připravil luxusní dezert. Jahody macerované v malinovém coulis s champagne sabayon a vynikající hořkou čokoládou Valrhona 70%. Naprosto božský dezert.

 

Čtěte dál