V šampaňském je štěstí, a to i podle slavných osobností

Ať už budete příchod nového roku slavit jakkoliv, kdekoliv a s kýmkoliv, sklenička šampaňského ho může jen vylepšit, jak se můžete přesvědčit názory slavných milovníků francouzského šumivého vína.

Foto: Shutterstock

„Je to jako kdybych pil hvězdy,” prohlásil mnich Dom Pérignon, když ochutnal své víno a v něm bublinky - šampaňské. 

„Příliš mnoho čehokoli je špatné, ale příliš mnoho šampaňského je tak akorát,” řekl americký spisovatel Francis Scott Fitzgerald. 

„Šampaňské, pokud hledáte pravdu, je lepší než detektor lži. Povzbuzuje člověka, aby byl otevřený, dokonce bezohledný, zatímco detektory lži jsou jen výzvou k tomu, aby se lhalo úspěšně,” řekl anglický spisovatel a dramatik Graham Greene. 

„Šampaňské piji pouze, když jsem šťastná nebo když jsem smutná. Někdy ho piji, když jsem sama. Když čekám společnost, považuji šampaňské za samozřejmost. Když nemám hlad, flirtuji s ním, když jej mám, ráda se napiji. Jinak na něj však ani nesáhnu - pokud nemám žízeň,” Lily Bollinger, majitelka šampaňského domu. 

„Lituji jediné věci v životě - nevypil jsem dost šampaňského,” řekl John Maynard Keynes, anglický ekonom a univerzitní profesor. 

„Šampaňské piji pouze při dvou příležitostech - když jsem zamilovaná, a když nejsem,” řekla Coco Chanel. 

Foto: archiv značky

Čtěte dál