V posilovně necvičím

Kde je to zábavnější?

Foto: archiv Reebok

Sbalit tašku, vyrazit do posilovny, převléknout se, zacvičit si v klimatizaci a v davu lidí, a pak celý proces zopakovat. To je něco, co mě absolutně neláká.

Cvičit ale musím. Řešila jsem to běháním, ale třeba ruce si při běhu moc neposílíte. Navíc i běžci by měli mít posílený střed těla, záda… Jak to udělat, aniž byste se museli zavřít do výše zmíněného? Úplně jednoduše - cvičte venku. Při mých cestách Českem pozoruju, že perfektně vybavené venkovní posilovny rostou i na malých vesnicích. A skoro nikdo je narozdíl od těch vnitřních nepoužívá.

Do té svojí pražské chodím brzy ráno, kdy kolem chodí jen pár pejskařů. Přes léto tu lidí trochu přibyde, ale v říjnu zase odpadnou. Což je paradoxní, protože v říjnu konečně přichází ten nejlepší vzduch na cvičení i běh. A co teprve ten pocit, když vyrazíte, až bude zasněžený leden.

Venku cvičím, i když nejsem doma v Praze. Vyběhnu, kam se mi zrovna chce, a vždycky cestou potkám vhodný patník, obyčejnou lavičku nebo třeba pařez v lese, na nichž můžu udělat pár kliků nebo dipů. Kromě toho dřepy, výpady nebo třeba plank (chcete-li prkno), můžete udělat naprosto kdekoli. Když si dáte intenzivních dvacet minut takového cvičení každý den, máte vystaráno i bez tělocvičny.

Foto: archiv Reebok

Mám pro vás ale ještě jeden skvělý tip na místo, kde můžete až do 4. října cvičit. Na pražské Náplavce teď kotví tréninková loď Reebok Experience Store, kam můžete zajít na tréninky jógy, crossfitu, les mills i běhu úplně zdarma. Cvičí se uvnitř i venku, je tu prostor na relax i obchod A3 Sport, kde si můžete nakoupit vybavení, třeba jako motivaci. Kapacita lekcí je ale omezená, rezervujte si tu svoji na reebokexperiencestore.cz, kde také najdete celý program.

Čtěte dál