V Monaku se budou dražit unikáty značky Hermès

Pište si: neděle 19. července 2020, Hôtel Hermitage, Monte-Carlo.

Foto: Shutterstock

Módní svět byl sice tento rok zasažen krizí jménem Covid-19, ta ovšem nezastavila francouzský aukční dům Artcurial. Právě naopak. Již za tři dny, 19. července, se bude konat aukce “Hermès Summer Collection”, kde najdete desítky unikátů tohoto módního domu. Místo zaujme v Hôtelu Hermitage, který zdobí francouzskou riviéru a jehož lobby navrhl Gustave Eiffel. 

Kromě exkluzivní lokace se francouzský aukční dům Artcurial může chlubit bohatou nabídkou sběratelských kusů značky Hermès. Co si zde můžete prohlédnout? Například kabelku Birkin 35 So Black, jejíž cena se odhaduje na 15 000 - 25 000 euro. Narazíte zde i na kabelku Kelly 32, vyrobenou roku 1997 z krokodýlí kůže, cena tohoto jedinečného kusu se odhaduje na 17 000 - 27 000 euro.

Unikáty bude představovat specialistka z domu Hermès, Alice Léger, z oddělení Hermès Vintage & Fashion Arts. Několik z těch nejlepších speciálních objednávek limitované edice kurátorovala právě Léger. Ty zahrnují také kabelku Birkin „So Black“, sbírku večerních psaníček ze vzácných materiálů jako je krokodýl, ještěrka a pštros, nebo například vzácný model kabelky Birkin, který vznikl ve spolupráci s graffiti umělcem JonOne. Tato kabelka se na letošní aukci též objeví a její odhadovaná cena se pohybuje mezi 15 000 - 25 000 euro.

Hermès kousky ovšem nebudou to jediné, co se bude dražit. Vedle ikonických kabelek totiž uvidíte i pět kusů, které potěší především sběratele. Příkladem je kufr značky Louis Vuitton ve spolupráci se značkou Supreme, který se objevil na módním mole při prezentaci Podzim/Zima 2018-2019 a jehož cena se odhaduje na 70 000 až 90 000 euro. V dalších dnech bude Artcurial také nabízet ojedinělé šperky ve stylu Art Deco, výběr vzácných historických hodinek, mezi kterými figurují například Rolex GMT Master válečné éry z roku 1675 zakoupené ve Vietnamu a poté také více než osmdesát vzácných sběratelských automobilů.

Pro více informací můžete navštívit stránku Artcurial.

Podívejte se na malou ukázku kousků, které na dražbě uvidíte.

Čtěte dál