V hlavní roli korzet

Nosíte, nenosíte? Měly byste!

Foto: archiv 

S oblibou ho nosila už Marie Antoinetta, a i když se od té doby hodně změnilo, tento svůdný kus oděvu si zkrátka stále drží místo v naší skříni.

Trochu té historie…

Po dlouhou dobu byly využívány k formování postavy do známého V tvaru a nadzvednutí hrudníku. K vybudování jeho kostic bylo používáno dřevo nebo kosti. Aristokracie si v jeho nošení libovala a ženy „z nižších vrstev“ se snažily si vyrobit korzety alespoň z levnějších materialů. Zažil vzestupy a pády, byl vysoce moderní, byl „out of fashion“. Pravdou ale zůstává, že se s námi vydržel po dlouhá století jako málokterý kus oděvu.

Jak ho nosit dnes?

Od té doby se hodně změnilo a alespoň jeden korzet vlastní skoro každá žena. Nosit ho ale pouze konvenční cestou by byla škoda. Celebrity se nebojí ho vytáhnout ani na červený koberec. Pojďme se tedy inspirovat pár looky z Hollywoodu a Instagramu.

Bella Hadid v korzetu od Vivienne Westwood. Korzet v kombinaci s košilí zaručeně ozvláštní outfit a vytvoří krásnou siluetu.

Foto: archiv Instagram Bella Hadid

Instagramová ikona Alexa Chung zase zvolila užší vršek v podobě korzetu a volnější spodek v podobě kraťasů.

Foto: archiv Instagram Alexa Chung

Pokud si netroufnete vytáhnout korzet do města, vhodnou alternativou jsou kousky, které mají jeho prvky – jako třeba tahle krásná blůzka Matildy Djerf!

Foto: archiv Instagram Matilda Djerf 

Americký brand Aw Brand Latex ukazuje, že korzet lze zkombinovat naprosto, ale naprosto s čímkoliv.

Foto: archiv Instagram AwBrandLatex 

Gigi se nebála korzet vytáhnout ani na červený koberec.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Klasický černý korzet se neztratí ani v Paříži a kráska Christie Tyler, která vystupuje na Instagramu jako nycbambi, to moc dobře ví.

Foto: archiv Instagram Christie Tyler

Co tedy vybrat?

Existuje spousta typů korzetů, a tak jsme pro vás vybrali od každého něco. Prohlédněte si naši galerii a potěšte se novým kouskem!

Čtěte dál