Užijte si zdravý spánek

Odpočiňte si, hýčkejte se, rozmazlujte se.

Spánek je klíčový. Není pouze prostředkem k dodání energie. V okamžik, kdy usínáme, se naše tělo i mysl ukládá k odpočinku. Mnoho z nás má problémy se spánkem. nebo se probouzí stále unaveni. Čím to je a jak to zlepšit? Udělejme vše, abychom docílili stoprocentní regenerace, a zkusme si zpříjemnit okamžiky před tím, než se uložíme ke spánku. Ať už se jedná o celý večerní rituál, jeden krém či zapálení svíčky při poslechu oblíbené hudby. 

Foto: archiv Rituals

Sleepy řada Rituals

Rituals přichází s celou novou řadou nazvanou Sleepy. Název přesně odpovídá účinkům produktů, které jsou inspirovány starověným čínským Jing, představujícím ticho a klid. Pomůže vám uniknout z každodenního stresu a shonu. Zklidněte svou mysl a získejte tak kvalitní spánek, na který má stres až nečekaně velký vliv. Ve složení najdeme éterické oleje z levandule a santalového dřeva, které začínají citrusovými tóny a obsahují i pižmo. Všechny společně vytváří hřejivou vůni a pomáhají zvyšovat kvalitu spánku. Zapalte si doma vonné tyčinky či svíčku, připravte si koupel z uklidňující magnéziové soli či ve sprše použijte sprchový gel, který navodí stejně uklidňující vůni. Poté do vlasů aplikujte suchý olej, který ještě více zklidní vaši mysl, udělejte si masku na nohy a celý rituál zakončete použitím spreje na polštář. Lehká bylinná vůně a celý proces vám pomůžou ke  klidnému spánku. 

Foto: archiv Havlíkova Apotéka

Relaxační sůl do koupele

Řekněme si popravdě, co je více relaxačního než dlouhá koupel v horké vodě, při svíčkách a s časem pouze sama pro sebe? Ne každý je na dlouhé koupele, ale když už, tak si ji udělejme co možná nejvíce relaxační a zároveň vyživující. Přidejme do vody například levandulovou sůl. Uvolňující bylinka do páry nám zklidní mysl a uleví nám od stresu, kterého je nyní bohužel až moc. Kromě navození pocitu harmonie má levandule také blahodárné a protizánětlivé účinky na pokožku. Tato koupel vám dodá klid na mysli, uleví od stresu, zjemní pokožku a pomůže od nespavosti. 

Foto: archiv Lush

Tělový krém Lush Sleepy

Je obecně známo, že s poruchami spánku pomáhá levandule. Tato bylina má také zázračné uklidňující účinky na pokožku i mysl. Oboje spojuje bestseller tělový krém Sleepy značky Lush. Lehký krém s obsahem velkého množství levandule, bio kakaového másla a ovesných vloček. Namazat si můžete celé tělo. Vůni tak ucítíte celou noc a zároveň vám kakaové máslo pokožku zklidní a hydratuje. Doporučujeme namazat především ruce, až budete usínat, budete vdechovat levandulovou uklidůjící vůni a vaše mysl se zastaví a dopřeje vám klidný bezstarostný spánek. 

Foto: archiv Rituals

The Ritual of Namasté: Zpevňující noční krém

Pokud máte již svou zajetou večerní rutinu a nechcete se jí vzdávat, zkuste do péče o pleť přesto zařadit tento zpevňující noční krém. Pomáhá vypnout pleť a zlepšit její pevnost pleti během noci a jeho složení obsahuje lotos, který je známý pro své uklidňující a pečující vlastnosti. Nejen, že vás vůně krému postupně zrelaxuje a uklidní vaši mysl, ale zároveň zklidní vaši pokožku, přes noc bude minimalizovat vrásky a pleť zanechá jemnější a revitalizovanou. 

 

Foto: archiv Luminia 

Zapalte si svíčku

Krom krémů tu jsou ale i jiné možnosti. Svíčky navodí krásnou pohodovou a relaxační atmosféru. Nemusíte je zapalovat denně, ale proč ne právě v moment, kdy si potřebujete odpočinout? Nyní máme na trhu obrovské množství, ze kterého můžeme vybírat. Klasickou vonnou nikdy neuděláte krok vedle, ale co takhle pokročit? Woodwick mají designově nádherné svíčky, které zároveň příjemně voní a nadchnou knotem, který při hoření nahrazuje praskání dřeva. Nemáte krb? Toto je super řešení, jak alespoň poslouchat praskající dřevo, které má relaxační účinky. Nebo vyzkoušejte nové svíčky Luminia, které jsou vyrobeny ze tří druhů vosku a jsou čistě přírodní, bez škodlivých parafínů a jsou tak vhodné pro všechny alergiky, astmatiky i děti. Jsou obohaceny o vzácné parfémy z esenciálních olejů a exotických koření a jejich vosk se třpytí jako čerstvý sníh. Už jen pohled na ně je uklidňující. 

Pusťte si svůj oblíbený soundtrack

Hudba se v mnoha případech podceňuje, ale je to jeden z velmi důležitých faktorů, které nás ovlivňují. Není tedy nad to, si večer před spaním pustit vaši oblíbenou desku, CD, playlist nebo podcast. Cokoliv, co vás ukliňuje či dělá šťastnými. Přijdete tak před spaním na jné myšlenky, odsunete všechny problémy, se kterými se můžete vypořádat zase další den. Hudbou můžete doprovodit i večerní pleťový rituál. Nepodceňujte relaxaci a zdravý spánek.

Čtěte dál