Užijte si velkolepou výstavu Christian Dior: Designer of Dreams online

Ačkoliv jsme nuceni pobývat v prostorách svého domova, ani tak nemusíme být připraveni o kulturu. Nyní se o to postaral samotný francouzský módní dům Dior.

Foto: archiv Dior

Kultura je součástí našeho života, ať si to uvědomujeme, či nikoli. Během posledních pár týdnů se nám ale život obrátil vzhůru nohama a přišli jsme tak o návštěvy kin, divadel a také galerií. Ty se ale snaží návštěvníkům vyjít vstříc, jak jen je to možné, a některé expozice zpřístupnit online. Přesně to nyní udělal také francouzský módní dům Dior a zpřístupnil na svém YouTube profilu svou slavnou výstavu Christian Dior: Designer of Dreams. 

Kultura nám pomáhá přijít na jiné myšlenky a zároveň nás velmi obohacuje. To je důležité pro každého z nás, a to především nyní, v těchto těžších časech. Proto se mnoho galerií a muzeí nevzdává a zve návštěvníky, aby si užili expozice online. Každý si vybere to své, ať už se jedná o historii, moderní umění či například módu. Tu si nyní můžeme užít více než kdy jindy díky zpřístupněné výstavě módního domu Dior. 

Výstava Christian Dior: Designer of Dreams byla původně k vidění po dobu jednoho roku v Paris’ Musée des Arts Décoratifs v roce 2017, poté se přesunula do Victoria & Albert Museum v Londýně a nyní si ji všichni můžeme vychutnat z pohodlí svého domova. Poznejte vývoj značky od poválečné doby, kdy Dior uvedl éru elegance svým revolučním stylem "New look", přes veškerou slávu, zvraty i prohry až po dnešní velkolepý úspěch.

Během hodinové prohlídky si vychutnáte nejen nádherné šaty, fotografie, originální kresby a návrhy, doplňky a dokonce nábytek, ale video nás také vezme do zákulisí přípravy celé expozice. Máte takto možnost sledovat kurátory Florence Müllerovou a Oliviera Gabeta a zjistit krok po kroku, jak se takto ohromná a významná výstava dává dohromady. Mezitím se také dozvíte, jaký vliv měl Dior během svého působení na módní průmysl a dokonce ostatní značky a návrháře. 

Video tour není ale pouze o módě. Obohatí vás také ve světě umění, které módu při každém kroku doprovází. Připomenete si staré kolekce minulých kreativních ředitelů, například SS04, která se tvořila pod vedením Johna Galliana či AW12 pod taktovkou Rafa Simonse. Nezapomene se samozřejmě ani na spolupráce módního domu s dalšími návrháři či umělci. 

Pokud patříte k milovníkům elegance, high couture a módy obecně, tento "dokument", zachycující 70 let jednoho z nejúspěšnějsích módních domů pomocí úspěšné výstavy a jejího zákulisí, by vám rozhodně neměl uniknout. Na instagramovém profilu Dior můžete vidět střípky z této výstavy, a pokud nemáte na sobotní večer žádné jiné plány, udělejte si popcorn, pohodlí a užijte si 60 minut historie, luxusu, elegance a především módy a umění. 

Další videa