Užijte si bílé Vánoce i bez sněhu

Advent a vánoční čas se blíží mílovými kroky, a tak je čas začít přemýšlet nad výzdobou, kterou si doma vytvoříte jedinečnou sváteční atmosféru. Protože ta k tomuto období zkrátka patří. Mnoho z nás sní o bílých Vánocích, kdy je za okny zasněžená krajina. Kdo ví, zda se to tento rok poštěstí, ale proč si to nepojistit a nevyzdobit si domov tentokrát do bílé barvy?

Foto: archiv Instagramu @thewhitecompany

Bílé Vánoce jsou snem mnoha z nás, ale ne vždy máme to štěstí, že nám příroda nadělí pod stromeček „bílý koberec“, který dodá svátkům tu pravou atmosféru. Možná jsou mezi vámi ti, kteří tráví Vánoce na horách, či na místě, kde je v tento čas sněhu vždy dostatek, ale pokud mezi ně nepatříte, co si takhle udělat bílé Vánoce z pohodlí svého domova?

Ze sociálních sítí, z časopisů a médií se na nás hrne inspirace na vánoční dekor, doslova ze všech stran. Jeden z nadčasových stylů, do kterých váš domov vystrojit, je právě bílá barva. Ať už se rozhodnete pro skandinávský minimalismus, či něco více opulentního, je to skvělý způsob, jak navodit atmosféru Vánoc skrze dekor, vánoční ozdoby či slavnostní stůl.  

Foto: archiv Instagramu @thewhitecompany

A my pro vás máme pár tipů, jak na to, a také výběr fantastických produktů. Novou výzdobu si můžete pořídit ve svém lokálním butiku, či mezi řetězci, jako je H&M nebo Zara, bílá barva bude vypadat skvěle v kombinaci s přírodními tóny, stříbrnou nebo zlatou. Je třeba vytvořit nenarušený celek, který působí velmi čistě. Tuhle atmosféru a zároveň jednotlivé produkty výborně tvoří firma The White Company, jejíž filosofie je založena právě na čistotě, jednoduchosti a také na tom, že se k sobě produkty vzájemně hodí. V jejich výběru najdete vánoční ozdoby, porcelán, skleničky i oblečení. Jejich tváří je dokonce česká topmodelka Hana Jiříčková. Krásný výběr však jistě mají i výše zmíněné řetězce, firmy jako Westwing či Bonami, ale i lokální obchůdky.

Tak co to bude? Stromečky ve světlých tónech, bílé kožešiny přehozené přes židle u vánočního stolu, strategicky rozmístěné drobné dekorace v odstínech bílé, nebo ještě něco jiného? Na výběr je toho mnoho.

Čtěte dál