Už vás nebaví tetování? Ideální čas na odstranění

Mě tetování baví. Moc. Mám jich hned několik a průběžně přibývají další. Ale jedno z nich se prostě nepovedlo.

Foto: Getty Images

Proto jsem se rozhodla se ho zbavit, respektive nechat ho odstranit laserem. Svěřila jsem se do rukou paní doktorky Majerové z Medicom Clinic (medicomclinic.cz), kterou po několika rozhovorech a článcích, na kterých jsme spolupracovaly, dobře znám a důvěřuju jí.

Jestli o tom také přemýšlíte, měli byste vědět, že je to celkem běh na dlouhou trať. Já byla sedmkrát a pár malých čárek je ještě vidět, ale nikdo už by nepoznal, co motiv původně zobrazoval. Nutno dodat, že čím starší tetování je, tím rychleji mizí, a to moje bylo jen asi rok staré.

Počítejte s tím, že kůže by neměla být opálená, aby na ní laser nevypálil světlé skvrny. Stejně tak měsíc po ošetření byste neměli místo vystavovat slunci. Proto je právě teď ideání čas, kdy s tím začít. Než vyrazíte v zimě za teplem, stihnete alespoň tři sezení.

Samotné ošetření nebolí. Přijdete totiž o hodinku dřív a sestřička vám namaže místo znecitlivující mastičkou, takže pak v podstatě nic necítíte. Při prvních zákrocích kůže reaguje citlivěji, hojí se podobně jako třeba odřenina. S tím, jak inkoust z tetování postupně mizí, zrychluje se i hojení. Já teď už druhý den po ošetření ani necítím, že jsem na něm byla.

Je fajn, že barva mizí postupně, to znamená, že i když mám zrovna letní (nebo zimní) pauzu kvůli opálení, tetování i tak bledne. Pokud se vám tedy “povedl” nějaký přehmat, existuje účinná cesta, jak to napravit.

Čtěte dál