Unikátní dílo Alexandra McQueena je vystaveno v Bratislavě

Nejprve v New Yorku a nyní v Bratislavě se výloha obchodu stala galerijním prostorem pro originální archivní modely výjimečného módního návrháře Alexandra McQueena.

Foto: archiv PR

Tento jedinečný projekt v podobě POP UP Gallery umožní návštěvníkům Auparku Bratislava až do 28.10.2018 živě vidět umělecká díla z tvorby tohoto výjimečného návrháře.

Otevření výstavy ATELIÉR McQUEEN ve čtvrtek 27. září 2018 doprovázelo unikátní vystoupení sólisty SND, připravené speciálně pro tuto událost. Koncept POP UP Gallery pro AUPARK vytvořil kreativní producent Milosh Harajda ve spolupráci s Isabella Blow Foundation a IQOS. Záštitu nad tímto celým konceptem nese Britské velvyslanectví v Bratislavě.

Foto: archiv PR

Výstavní projekt proměnil výlohu nákupního centra, aby u příležitosti exkluzivní premiéry filmu McQueen přiblížil tvorbu britského návrháře Alexandra McQueena (1969 - 2010) a vzdal tak hold jeho celoživotnímu dílu. POP UP Gallery prezentuje dva konkrétní modely, které na základě asociací divákovi přibližují charakter tvorby a typické výrazové prostředky tohoto módního mága.  

"Ústředním motivem jsou dva kontrastující solitérní modely z archivu nadace Isabella Blow Foundation, které zprostředkovávají obsahové koncepty McQueenova díla celkově," říká autor koncepce, scénograf Dragan Stojčevski.

"Hlavní inspirací pro tento projekt byl newyorský obchodní dům Barney 's, kde Dennis Freedman společně s Daphne Guinness v roce 2011 vytvořili live performance k otevření McQueenovi retrospektivní výstavy SAVAGE BEAUTY v Metropolitní muzeum umění," uvádí kreativní ředitel projektu Milosh Harajda.

Výstava se do historie Metropolitní muzeum umění zapsala jako nejnavštěvovanější show a velká část exponátů pocházela právě z osobní haute couture sbírky Daphne Guinness, která je aktuálně součástí archivu nadace Isabella Blow Foundation. "Zajímavým detailem instalace je černobílý portrét McQueenovi múzy Daphne, který vznikl na jaře 2018 v Bratislavě a jeho autorem je fotograf Jan Grombiřík.

Foto: archiv PR

Čtěte dál