Umělkyně Julia Chochola se loučí s Prahou třemi výstavami

A bude to velkolepá rozlučka!

Foto: archiv Julie Chocholy

Tři výstavy na třech místech tři dny před třicátými narozeninami – osobitá umělkyně Julia Chochola se rozhodla opustit Českou republiku, aby se mohla naplno věnovat svým projektům v zahraničí. Tři souběžné výstavy, ta nejstylovější forma rozloučení, se odehrají v hotelu The Emerald, v Julia Chochola gallery a ve Vnitroblocku. Každá z expozic bude tematicky i koncepčně odlišně pojatá, všechny ale odstartují 20. září 2018 a veřejnosti budou otevřeny do konce října.

V hotelu The Emerald budou k vidění malby za hudebního doprovodu violoncellistky. Julia Chochola gallery na Janáčkově nábřeží nabídne příjemné přátelské prostředí a originální kousky využívající neobvyklé materiály a formy zpracování. Poslední vernisáž v holešovickém Vnitroblocku představí kresby a kaligrafie a bude otevřená všem, kdo se rádi baví. O hudební doprovod se postará DJ Jiří Burian.

Foto: archiv Julie Chocholy

„K nápadu obsáhnout Prahu, celý její centrum, mít ji na jeden den, u toho slavit  a na chvíli říct čau mě inspiroval Aj Wej-wej. Po tom, co mu čínské úřady vrátily možnost cestovat, udělal velkej homecoming v New Yorku – čtyři výstavy! Od tý doby jsem to měla v hlavě a teď se naskytla ideální příležitost na možná home-leaving, ale spíš bych tomu řekla home-hugging,“ vysvětluje Julia Chochola a dodává: „Chci si to prostě užít, obsáhnout veškerý spektra tvorby i stylů vernisáží, udělat všechno a udělat to naráz. Víc neumím, víc nepotřebuju, těším se na lidi, na celej ten proces i den,“ popisuje vznik nápadu na tuto jedinečnou akci Julia.

Kresbou a malbou se zabývá už od útlého dětství a jak v životě, tak v jejím uměleckém vyjádření je pro ni důležitá absolutní svoboda. Julia se věnuje abstraktní tvorbě a promyšleně používá a transformuje často „neumělecké“ materiály, jako je peří, plech, dřevo, zvířecí lebky a pravé zlato. Kromě malby se věnuje tetování a sochařství.

Foto: archiv Julie Chocholy

Čtěte dál