Umělá krása, nebo výpomoc přírodě? Je plastická chirurgie stále tabu?

Plastická chirurgie již dávno není takovým tabu. To je dobře, ale mohlo by být ještě lépe.

Foto: Shutterstock

Spekulace o tom, kdo si co nechal „vylepšit“, přidělat či naopak odebrat, jsou staré stejně jako obor plastické chirurgie. Jakmile vyšlo najevo, že je možné z obyčejného smrtelníka za pomoci pár chytře vedených řezů vytvořit dokonalou hollywoodskou hvězdu, senzace byla na světě. 

„Ta je umělá, prosimtě,“ kdo z nás se nikdy nedopustil podobného pohoršujícího soudu na adresu ženy, která z obálek časopisů či obrazovky oslňuje svou krásou. Posedlost dokázat, kdo má co umělého a proč není třeba jeho krásu glorifikovat dost možná stojí za tabuizováním tohoto oboru a za tím, proč si takové tajemství řada klientů klinik plastické chirurgie střeží více než rodinné zlato. 

Co je ale na podobných úpravách špatného? Proč je to stále takové tabu, že spousta celebrit ne a ne přiznat, že podobný zákrok podstoupily? Přitom srovnání nových a starých fotografií mluví často více než jasně. Veřejné tajemství, které všichni akceptujeme. Přitom přiznání by kolaps ničí kariéry jistě nezpůsobilo. A tak se množí spekulace a vody na mlýny pochybovačů je pak více než by bylo zdrávo. 

Pokud byste i vy uvažovali nad podobnou operací, není se zač stydět. To dokazují následující influenceři, kteří se tomuto tématu citlivě a často i velmi informativně věnují. 

Lori Hill

Lori Hill o sobě mluví jako o „plastic surgery enthusiast“. Sama všechny své zákroky přiznává a nebojí se mluvit o svých zkušenostech. Na příkladech celebrit navíc ukazuje nejnovější trendy v plastické chirurgii a boří mýty o tom, že za podobné operace bychom se měli stydět. Pojďme si o nich popovídat stejně bez zábran jako třeba o tom, co budeme vařit k večeři. Přiznat „barvu“ není ostuda. Plastická chirurgie není pouze záležitostí pomíjivého a marnivého oblouznění. Často může být klíček k lepšímu a spokojenějšímu životu. 

QOVES Studio

Proč se nám některé obličeje líbí a jiné ne? Jak moc je možné na sociálních sítích upravit své rysy a kdo na své sledující hraje habaďůru pomocí filtrů? Proč někdo boduje na žebříčcích nejvíce sexy lidí světa a jiný propadá? Rozdíly jsou to často milimetrové a kolikrát ani sami nevíme, proč ten obličej ano a onen ne. Kanál QOVES Studio všechny tyto otázky zodpoví stručně, jasně, věcně. Analýzy jsou to často poměrně vědecké, ale nesmírně zajímavé. Krása nás zkrátka fascinuje a přitahuje již odpradávna. 

Anthony Youn, MD

Na internetu tolik oblíbené reakce odborníků i neodborníků někdy mohou působit trochu senzacechtivě a bulvárně. Kdo ale hledá, najde i ty kvalitní, ze kterých si neodnese pocit upatlané závisti, ale naopak získáte spoustu zajímavých postřehů a informací. Na Youtube se teď díky jeho popularitě vrhají i lékaři, kteří laickému publiku sdělují odborné posudky a stanoviska. Prismatem experta může i lehce senzační a jindy povrchní obsah nabýt edukativní rozměr. Pokud by vás tedy zajímaly zákulisní informace, můžete dát follow třeba právě Anthonymu Younovi. 

Dr. Sheila Nazarian

Foto: archiv Instagramu @drsheilanazarian

Hvězda reality show Skin Decision, doktorka Sheila Nazarian, vám na svém Instagramu naservíruje opravdovou realitu invazivnějších zákroků. Jedna z největších hvězd v oboru plastické chirurgie v někdy až příliš umělém Beverly Hills ukazuje ne příliš estetickou stránku plastických operací, kterou najdete především na jejím druhém účtu @themodelsurgeon, neopomíná však ani drobné estetické úpravy, jež častokrát stačí k ideálním výsledkům. Přitom ale nezapomíná zdůrazňovat důležitost vnitřní krásy a spokojenosti sama se sebou. 

Dr. Simon Ourian

Foto: archiv Instagramu @simonourianmd1

V žebříčcích top plastických chirurgů či dermatologů na světě se pravidelně objevuje i doktor Simon Ourian. Jeho feed je spíše pro silnější povahy, dozvíte se ale úplně vše. Mezi jeho klientelu patří například rodina Kardashian-Jenner, ta na něj rozhodně chválou nešetří. Provádí drobná ošetření, omlazující procedury na zlepšení stavu pleti, ale zvládá také větší zákroky. Pokud tak chcete vědět, co stojí za krásou těch nejatraktivnějších na světě, na jeho Instagramu najdete odpovědi. 

Čtěte dál