Ukončení Designbloku s nádechem motýlích křídel

Během slavnostního zakončení byla udělena Hlavní cena ročníku a proběhla speciální tanečně-oděvní performance.

Jednadvacátý Designblok udělil v pondělí 21. října Hlavní cenu ročníku. Letos prvenství patří Lucii Koldové, která představila novinky pro celou řadu českých firem a rovněž zpracovala koncept hlavní výstavy ve střední hale Průmyslového paláce na téma Budoucnost, které protínalo celý ročník festivalu.

Foto: Hermina Press

Oceňovaná designérka Lucie Koldová se na Designbloku představila hned v několika instalacích, které nesly produkty jejího rukopisu: značka Javorina, která zároveň získala za novinky cenu za Nejlepší kolekci nábytku, představila kolekci stolů XX, značka Master & Master pak židli Cocon, ve střední hale byly k vidění svítidla Big One nebo Ivy pro značku Brokis.

Lucie Koldová letos suverénně ovládla Designblok. Nejen svými instalacemi v Designerii, ale také novinkami, jež uvedla ve spolupráci s renomovanými výrobci Brokis, Javorina, Master & Master a mmcité. Ukázala, že její návrhy, čisté, efektivní a perfektně provedené jsou pro výrobce sázkou na jistotu úspěchu. V případě Lucie Koldové můžeme beze sporu hovořit jako o mezinárodně uznávané designérce, která napomáhá šíření dobrého jména pro český design,” uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Foto: Hermina Press

Během slavnostního zakončení Designbloku byl předán šek na 100.000 Kč ze vstupného pro neziskovou organizaci Elixír do škol podporující kreativní výuku fyziky. Proběhla také speciální tanečně-oděvní performance, ve které Liběna Rochová a Lukáš Musil představili novou část projektu NADOTEK pro organizaci DEBRA pomáhající pacientům s nemocí motýlích křídel.

Foto: archiv Debra

Originální série triček, legín i šatů, se veřejnosti poprvé představila právě na letošním Designbloku. Veškerý výtěžek z prodeje kolekce poputuje na pomoc lidem trpících nemocí motýlích křídel. Loni projekt Nadotek přinesl díky extrémnímu zájmu veřejnosti pacientům téměř dva miliony korun a organizace DEBRA ČR, jejíž patronkou je Jitka Čvančarová, získala ocenění Neziskovka roku.

Foto: archiv Debra

Čtěte dál