U Donatelly Versace či Georgia Armaniho

Módní domy čím dál více rozšiřují svůj vliv do sektoru služeb.

Luxusní módní domy se v poslední době nezaměřují pouze na vytváření nových kolekcí, ale svůj zájem čím dál více rozšiřují i o pohostinství. Jedná se o způsob, jak se více přiblížit zákazníkům a splnit všechny jejich touhy.

Palazzo Versace hotel, Austrálie

Versace již není pouze módní značka. Versace, jak už název napovídá, označuje způsob žití. Od módy, přes módní doplňky, boty, doplňky do domácnosti a nyní až po hotel! Tento, v pořadí první, Versace hotel, nabízí vše, co by si náročný host mohl přát. Najdete zde 3 oceněné restaurace, ve kterých se o vaše chuťové pohárky postarají se vší parádou. Přebytečné kalorie poté můžete vysportovat v místním fitness centru a nebo je vypotit v hotelovém wellness. Luxusní vybavení klade důraz na zlatou barvu, která je pro Versace identická. V hotelu mimo jiné najdete místnost, která je vhodná pro speciální události, jako je například svatba. Pokud byste přepychu neměli dost, v hotelu si můžete zajít do obchodu této luxusní značky, ve kterém najdete i kousky z nejnovější kolekce. Palazzo nenabízí své luxusní služby pouze uvnitř hotelu, ale provází vás i na cestách. Hostům jsou k dispozici vozy automobilové značky Rolls Royce s osobním řidičem, který vás zaveze kamkoliv si budete přát, ať už je to pouze na letiště či na nákupy. Interiér auta je bezpochyby vybaven designovými kousky včetně „signature“ vůní. Pokud se zrovna plavíte lodí podél břehů Austrálie a přemýšlíte nad prozkoumáním pevniny, můžete zakotvit v hotelovém přístavišti, zatím co si budete užívat pohostinství a luxusu v hotelových barech a restauracích.

The Armani hotel, Dubaj

Dubaj je jedna z nejžádanějších luxusních destinací a to především díky svým nejvyšším věžím a mrakodrapům. Burj Khalifa, jakožto nejvyšší budova v Dubaji, je jednou z nejvyhledávanějších turistických míst, a proto si jej Giorgio Armani vybral jako místo pro svůj hotel, který tvoří 160 pokojů a 10 pater. Armani detaily můžete vidět na každém rohu – nábytek na míru a „zebrované“ dřevěné panely. To ale není vše, samozřejmě nechybí vyhlášené a oceněné restaurace, honosné wellness a selekce produktů téhle značky. V tomto hotelu budete opečovávaní jako nikde jinde. Každý host má dokonce přiřazeného osobního asistenta, který se po celý pobyt stará o jeho potřeby od hlídání dětí až po rezervace v centru města. Pomůže vám naplánovat každý váš krok, aniž byste něco museli dělat.

Armani Prive klub

Giorgio Armani nezůstal pouze u hotelu. Zastoupení má mimo jiné i v kavárnách/klubech. Tato místa existují dvě, první vzniklo v Miláně, odkud Armani pochází a druhé se nachází v Dubaji, kde má také již zmíněný hotel. Pro Armaniho jsou tyto destinace velmi lukrativní a symbolické. Tyto kluby nabízí pravý Armani styl a atmosféru, které se kloubí s prvky výše zmíněných metropolí. Samozřejmě nechybí ani kvalitní živá hudba, jelikož se tu střídají významní hudební interpreti.

Round Hill Hotel & Villas, Ralph Lauren, Jamajka

Hledáte ráj na zemi? Máme pro vás místo ve stylovém pohodlí a luxusu. Round Hill Hotel & Villas se této představě velice podobají. Jedná se o 110 akrů půdy, která je zastavěna luxusními vilami s výhledem na moře a balkónem na kterém bude sledování „golden hour“ posunuto na úplně jinou úroveň. Všechny pokoje jsou vybaveny Ralph Lauren Home kolekcí. Hosté si mohou pochutnat v restauraci, ve které si můžete vybrat z velmi obsáhlého vinného lístku, složeného pouze z těch nejkvalitnějších vín. Nebyl by to správný odpočinkový resort bez luxusního wellness s lázněmi. Pokud ovšem dáváte přednost přírodě, můžete navštívit soukromý přístav s křišťálově průzračnou vodou. Hotel není určen pouze k fyzickému odpočinku, své si zde najdou i milovníci meditace a jógy.

The Polo Bar, Ralph Lauren, New York

Ralph Lauren rozšířil svůj byznys nejen o hotel, ale také o restaurace v New Yorku, Chicagu a Paříži. Duch značky na vás dýchne již po vstupu, zejména díky jeho netradiční instalaci osvětlení. Ralph Lauren se drží své tématiky zejména u nepřehlédnutelné masivní hnědé kožené sedačky, či u detailů s jezdeckou drezurou. Nechybí ani krb s robusnými svícny a zlatá umyvadla na toaletách. Restaurační menu nenabízí pouze pravé americké speciality v podobě tradičních hovězích burgerů s pečenými brambory, na své si přijdou i příznivci rostlinné stravy. 

Foto: achiv instagram @sallyguan0205

1921 Gucci restaurace, Šanghaj

Tato luxusní restaurace se nachází v Šanghaji a její název nese rok, ve kterém byl módní dům založen. Nachází se ve čtvrtém patře nad místním. Gucci obchodem. Dovnitř se dostanete speciálními výtahy. Tato restaurace nabízí různé variace jídel z mnoha evropských kuchyní. Interiér se pyšní zlatými prvky a doplňují ho designová sametová křesla. Tento typ restaurace Gucci otevřelo mimo jiné také v Tokiu a Florencii.

Thomas Cafe, Burberry restaurace, Velká Británie

Burberry tuto kavárnu, nacházející se v Londýně, pojmenovalo na počest svého zakladatele, Thomase Burberryho. Christopher Bailey, kreativní ředitel Burberry, kavárnu nazval místem, kde můžete jen tak trávit čas, relaxovat a užít si svět Burberry. Kavárna nabízí také pravou britskou kuchyni, od hlavních jídel po delikátní deserty. Hlavní roli nehraje pouze gastronomie, móda je zde samozřejmě také zastoupena a to ne pouze svým zakladatelem. V rámci své návštěvy si můžete zakoupit zápisník se známým logem, které si můžete také nechat ručně vyrazit na svou kabelku, či jiný kožený doplněk.

Blue Box Cafe, Tiffany & Co. restaurace, New York

Milujete film Snídaně u Tiffanyho a vždy jste snili, že si to také jednou zažijete se svým milovaným? Nyní to nemusí být pouze sen, stačí navštívit Blue Box Cafe v New Yorku. Ano, Blue Box, přesně jako celosvětově známá modrá krabička, po které touží nejedna žena. Nachází se ve čtvrtém patře nad obchodem s velmi známými výběrovými šperky Tiffany & Co. Nejedná se pouze o místo, kde si můžete dát kávu, součástí je totiž i restaurace, která nabízí americkou kuchyni. Každý fanoušek filmu Snídaně u Tiffanyho by měl toto místo alespoň jednou v životě navštívit. Nyní je místo bohužel v rekonstrukci, ale příští rok se opět otevře veřejnosti. 

 

Prada pop-up klub, Paříž

Dnešní doba s sebou přináší i nové trendy v podobě oblíbených pop-up storů a klubů. Na to vsadila i Miuccia Prada, která má za sebou již prvnípop-up kluby v Miami, Hong Kongu a Londýně. Nyní čerstvě také v Paříži, který byl otevřen pouze pondělí a úterý v rámci Haute Couture fashion weeku. Vstup do tohoto klubu je pouze na pozvánku od samotné Miuccia.  V minulosti je dostaly celebrity jako například Gigi Hadid, Adèle Exarchopoulos, nebo Jake Chapman. Tentokrát Prada využila příležitosti, jak zazářit v rámci týdne módy, ačkoliv svou přehlídku zde na mole neuskutečnila.

Po celém světě je mnoho galerií, muzeií, hotelů, restaurací, kaváren a klubů, jež jsou díly známých módních domů. Mezi další patří například Bulgari Hotel v Londýně, Hotel Le Bellechasse, vytvořen Christian Lacroix v Paříži, Palazzo Ralph Lauren privátní klub v Miláně, nebo třebaEmporio Armani Cafe v Rusku.

Tak kam to bude?

 

Čtěte dál