Tyto filmy by každý módní nadšenec měl znát!

Už jste je viděli?

Foto: archiv distributora

Milujete filmy a zároveň máte slabost pro módu? Potom by vám ani jeden z našeho seznamu neměl být cizí. Pojďme spolu zkontrolovat, zda vám náhodou nějaký neunikl!

Foto: archiv distributora

Ďábel nosí Pradu / Devil wears Prada

Tento film nás zavede do New Yorské redakce módního magazínu Runway. Ten vede Miranda Priestly, obávaná šéfredaktorka, která vládne pevnou rukou a vždy dostane to co chce. Každá dívka by pro místo její asistentky „zabíjela“ a tak je velmi zajímavé sledovat, jak se této role ujme dívka, která se vždy zajímala spíše o žurnalistiku, móda jí je cizí a o Runway nebo Mirandě jakživ neslyšela. Ale i přes tyto fakty, se z ní postupně stane asistentka, kterou si Miranda vždy přála a ani o tom nevěděla. Propadne tedy nakonec módě nebo se udrží nohama na zemi?

Foto: archiv distributora

The first monday in May

Tento film dokumentuje jednu z největších módních událostí každého roku – Met Gala. Dostanete se do zákulisí příprav této velkolepé události. Co ji předchází? Kdo o čem rozhoduje a kolik to vlastně stojí peněz? Nebo například jak se na takovou událost dostat a poté obléknout. To a mnohem více prozrazuje nejen Anna Wintour a Andrew Bolton, kurátor módního oddělení v Metropolitan museum of Art v New Yorku.

Foto: archiv distributora

The true cost

Milujete módu, ale trápí vás, co stojí za tímto průmyslem? Tento dokument vás vezme do zákulisí tohoto navenek snového světa. Ukáže vám, kdo stojí za výrobou vašeho oblečení, v jakých podmínek pracují či žijí a také, co za tuto tvrdou práci dostávají. Každý bychom se nad tímto faktem měli zamyslet. Tento film ve vás určitě vyvolá spoustu diskuzí. Jaká je tedy poté opravdová cena oblečení, které s takovou radostí kupujeme?

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Manolo: The boy who made shoes for lizards

Manolo Blahnik je kouzelník ve světě módy a především ve světě obuvi. Skoro nikdo se ani nepřiblížil tomu, co vybudoval a co dokázal se svým jménem vytvořit. Tento film/dokument popisuje jeho začátky, ty nejlepší momenty kariéry, ale také chvilky, kdy úplně do smíchu nebylo. Krom profesního života také nahlédneme do osobního, který si Manolo jinak brání. A to už stojí za váš čas!

Foto: archiv distributora

Sex ve městě / Sex in the city

Tento film není sice o osobním nebo profesionálním životě určité módní ikony, ale mnoho jich zde hraje. Pravděpodobně se najde málokdo, kdo tento film nezná nebo o něm minimálně neslyšel. Jedná se o hraný život čtyř rozdílných kamarádek, jednou z nich není nikdo jiný než Sarah Jessica Parker, které si ale našly společné téma – muže a módu. Tyto témata provázejí celý film a nechybí zde romantika, napětí, smutek či štěstí. Pokud si chcete odpočinout a máte chuť se ponořit do módního světa New Yorku, pak je tento film to pravé.

A pokud jste tyto filmy již znali, chybu určtě neuděláte ani s Dior a já, Yves Saint Laurent, Iris, Snídaně u Tiffanyho, Nit z přízraků, McQueen nebo The dressmaker. 

Čtěte dál