Tyto dvě složky vám zaručí anti-agingové účinky

Peptidy a kyselina hyaluronová. Proč jsou tak zázračné? A jak je pleti dodat?

Kyselina hyaluronová i peptidy jsou v poslední době skloňovány ve velkém a výrobci krémů, které tyto složky obsahují, nám slibují téměř zázračné omlazení. V čem tkví jejich kouzlo a jsou opravdu tak skvělé?

Foto: Shutterstock

Foto: archiv Vichy

Kyselina hyaluronová je lidskému tělu přirozená. Tělo zdravého jedince v sobě ukrývá zhruba 15g této kyseliny. Pomáhá nám zvlhčovat oční sliznici, klouby a protože na sebe dokáže vázat extrémní množství vody, pomáhá také vypínat a hydratovat pokožku.

Bohužel během buněčné obnovy tato kyselina rychle degraduje a její životnost v kůži je pouze jeden den. Mladé tělo dokáže kyselinu hyaluronovou dostatečně obnovovat, ale už kolem 25. roku se tato schopnost obnovy snižuje. Proto je potřeba pleti kyselinu dodávat.

Nejsnadněji pleti dodáme kýženou kyselinu pomocí krémů. Ideální je, aby krém obsahoval vysokomolekulární i nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou. Ta totiž pokožku hydratuje jak povrchově, tak je schopná proniknout i do hlubších vrstev kůže. 

A dobře hydratovaná pokožka samozřejmě stárne pomaleji. Je ale potřeba přípravky s kyselinou hyaluronovou používat opravdu každý den.

Foto: archiv Vichy

Mohlo by se zdát, že kosmetické firmy přicházeji každý měsíc s nějakou zaručenou novinkou, jejíž síla proti stárnutí je ohromující. Jednou z takových novinek jsou peptidy, krátké řetězce aminokyselin, z nichž některé jsou známé svou schopností znovuobnovení produkce kolagenu a tím zpomalují proces stárnutí. 

Možná jsou peptidy novinkou pro nás, rozhodně ale nepřekvapí naše tělo. V tom jsou totiž přirozeně. Překvapivé ale je, že v kosmetice se používají peptidy z výtažků převážně z rostlin. Vichy například používá peptidy z hrachu. Ty působí na posílení kolagenu a elastinu a stimulují pokožku, aby si je přirozeně udržovala. Navíc pokožku zpevňují.

Stejně jako kyselinu hyaluronovou, i peptidy své pokožce dodáte díky pečující kosmetice, která tyto složky obsahuje.

Příkladem jsou novinky od Vichy, inspirované neinvazivními estetickými procedurami.

Liftactiv Hyalu Mask s kyselinou hyaluronovou
Foto: Vichy
Liftactiv Hyalu Mask s kyselinou hyaluronovou

Pleťová maska s kyselinou hyaluronovou. Aplikovat masku můžete každý druhý den ráno nebo večer na vyčištěnou pleť.

Liftactiv Hyalu Mask, Vichy, 1199 Kč

Liftactiv Collagen Specialist s peptidy proti stárnutí
Foto: Vichy
Liftactiv Collagen Specialist s peptidy proti stárnutí

Denní krém s peptidy proti stárnutí, už po první aplikaci je pleť výrazně pružnější a vrásky jsou vyhlazenější. 

Liftactiv Collagen Specialist, Vichy, 999 Kč

Čtěte dál