Ty nejlepší podcasty, které si pustit ve volném čase i při práci

Někdy nálada na hudbu zkrátka není, ale poslouchat jeden playlist pořád dokola už také nemůžeme. Máme pro vás malou inspiraci!

Foto: Shutterstock

Také jste příznivci hudebního podkresu vašeho dne, ať už při odpočinku, vaření či práci? Dobře zvolený mix skladeb může navodit jakoukoli náladu. Od relaxu až po pořádné nabuzení a produktivní vlnu. 

Někdy nás už ale ani naše oblíbené a osvědčené playlisty nebaví. Z neustálých rytmických otřesů může přijít bolest hlavy a brnění uší. Objevujeme tak kromě hudby i kouzlo ticha nebo mluveného slova, které je často mnohem příjemnějším doprovodem, především k práci. Stane se takovým příjemným ruchem v pozadí. Skoro jako když si jdete s notebookem sednout do kavárny a koutkem ucha slyšíte život okolo vás. 

Jak nám takové chvíle chybí. Pokud také toužíte po troše jiného šumu, podcasty můžeme jedině doporučit. Především pak ty, které vám předají zajímavé informace. Po jejich poslechu, pokud zvolíte správně, se budete cítit povzneseně, informovaně a obohaceně. 

Jaké podcasty nám právě teď zprostředkovávají podobné bohulibé pocity? 

O kousek blíž

Podcast často zachycuje ne příliš příjemná témata, ale zato ta, která si žádají být ve veřejném prostoru. Kristýna Klímová, jež podcastem provází (a má ho celý na starost), má příjemný a uklidňující hlas a hosty, které si zve, vždy vyzpovídá s nebývalou empatií a tak citlivě, že ani jedno naše oko často nezůstane suché. 

The Business Of Fashion Podcast

Kam na ty nejnovější a nejzajímavější témata z oblasti módy? Business of Fashion je destinací pro všechny fashion odborníky, kteří se chtějí udržovat v obraze. I když na webu si toho bez předplatného moc nepřečtete, podcasty jsou prozatím zdarma, a tak si k práci můžete do uší pustit spoustu zajímavých dílů, které vás donutí o módním světě přemýšlet trochu více do hloubky.  

The First Mile

Pokud vám chybí cestování a dobrodružství, pusťte si podcast The First Mile. Moderátoři Ash Bhardwaj a Pip Stewart jsou sami cestovatelé a dobrodruzi, koneckonců oba se živí jako cestovatelští novináři. Do svého povídání si ale vždy zvou další sparing partnery patřící mezi světovou cestovatelskou elitu. 

The Michelle Obama Podcast

Nejlepší první dáma moderní historie a žena, která není jen přívěskem svého manžela, jež se rozhodl pro kariéru politiky. Když vidíte Michelle Obamovou s jejím manželem Barackem, je více než jasné, že bez ní by to nešlo. Inspirativní žena a po právu ikona toho má hodně co říct a my jsme tu, abychom bedlivě poslouchali. 

Pretty Big Deal 

Supermodelka a jedna z prvních opravdu zvučných jmen světa označovaného jako „plus size modeling“ Ashley Graham​ je sama o sobě docela „big deal“. Do svého podcastu si ale zve další ženy, u kterých byste možná často nečekali, že jsou onen „big deal“, tedy opravdu něco, dokud se nezaposloucháte do jejich vyprávění. Od Emily Ratajkowski po Hailey Bieber - není rozhovor, který by nás nenadchl. 

Matematika zločinu

Baví vás true crime? S podcasty na podobná témata se v posledních letech roztrhl pytel. Především zahraniční tvůrci se předhání, kdo najde lepší téma pro pořádně temný a strhující podcastový seriál. Není tak divu, že se objevují i české ekvivalenty a hned první takový z našich luhů, Matematika zločinu, si zaslouží vaši pozornost. 

Wardrobe Crisis

Koho už nebaví neustále ze všech stran slyšet slovo udržitelnost? Přiznáme se, že čím více se používá, tím pro nás trochu ztrácí na síle a naléhavosti. Situace ohledně módního průmyslu nicméně dobrá není a je správné si to připomínat. Podcast Wardrobe Crisis se zabývá právě problémy módního průmyslu a nezřídka nabízí i jejich řešení. 

Čtěte dál