Turracher Höhe: Skvěle upravené sjezdovky, slunce a prosecco

Pokud toužíte po skvělém lyžování a nepotřebujete k němu vykřičené bary na sjezdovce, ale spíš klid, perfektně upravené sjezdovky a žádné fronty na vlek, pak je pro vás Turracher Höhe přesně to pravé.

Rakouské lyžařské středisko Turracher Höhe se nachází v jižních Korutanech a  díky své nadmořské výšce 1763 m se řadí k lyžařským oblastem s nejjistějšími dobrými sněhovými podmínkami. Užijete si zde celkem 42 kilometrů sjezdovek ve výšce až 2205 metrů. 

Foto: Christoph Rossmann

V této oblasti zažijete mimořádně srdečnou pohostinnost a kvalitu služeb. Od, již zmíněných, perfektně připravených jezdovek a jejich zázemí (na hlavní stanici lanovky je něco jako obývák, kde si můžete odpočinout, využít ho jako meeting point a k dispozici je pro všechny i jablko, hroznový cukr nebo papírové kapesníky pro chronické zapomnětlivce), tak i pro zážitky s butlerem, který na sjezdovce nalévá prosecco nebo dětem připravuje zmrzlinu. A nesmíme zapomenout ani na skvělý servis v místních restauracích a hotelích. Ve vysokohorských rustikálních chatách, kde si během náročného lyžařského dne dopřejete štýrsko-korutanské pochoutky, stále ještě jídlo servírují. Samoobslužné restaurace, na které jsme zvyklí z ostatních středisek tu rozhodně nehledejte. A hotely? Ty jsou věrni heslu "ski in - ski out", takže téměř všechny mají přímý přístup ke sjezdovkám a lanovkám.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové 

Kde se ubytovat

Zámecký hotel Seewirt

Útulný hotel, ze kterého je to na sjezdovku jen pár kroků, vám učaruje nejen díky krásnému výhledu na zamrzlé jezero Turracher See (kolem kterého si můžete jít zaběhat na lyžích nebo si na něm zabruslit), ale získá si vás i pro své kulinářské umění. Oceněný šéfkuchař si totiž zakládá na čerstvých a kvalitních surovinách od místních dodavatelů, a tak můžete ochutnat hovězí přímo z Alp, nebo vyhlášenou zmrzlinu z horského bio statku.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové 

Co nevynechat

Určitě si nenechte ujít vlastního lyžařského komorníka - butlera! 

Pomůže vám zorientovat se na sjezdovkách a ukáže vám ty nejlepší tratě, připraví pro vás pohoštění, ať už vás vezme do jezné z vyhlášených restaurací přímo na sjezdovce, nebo vám naleje prosecco, které vytáhne z batůžku. V kapse má dokonce připravený i opalovací krém!

Komorníka můžete na sjezdovce potkat kdykoli a zeptat se ho třeba na to, kde je právě co nejméně lidí, nebo kde jsou nejlepší sněhové podmínky. V některých hotelech je služba butlera zahrnuta v ceně již od první noci, takže s ním můžete rovnou vyrazit na túru při úplňku.

Komorníka si můžete i pronajmout na zorganizování celodenního výletu mimo sjezdovky - například na běžky nebo výlet na sněžnicích.

Kompletní program a možnosti najdete na www.turracherhoehe.at.

Foto: Attisani

Z Prahy se do Korutan dostanete zhruba za sedm hodin autem, ale určitě ta cesta stojí za to!

Čtěte dál