Trochu jiné psaní

5 tipů pro milovníky deníků, sloupků a fejetonů.

Jáchym Topol
Foto: archiv
Jáchym Topol

Výstup jižní věží (Torst)

Uctívaný básník a prozaik představuje svou mnohaletou publicistickou dráhu v jediné knize. Témata, jimž se opakovaně věnoval v mnoha periodikách, jsou doplněna o kompletní Topolovu novinářskou bibliografii.

Věra Jirousová
Foto: archiv
Věra Jirousová

Tweety 1956-1963 (Labyrint)

Originální a intimní pohled na naši minulost nabízí kompletní přepis deníků básnířky a historičky umění Věry Jirousové, které si vedla od roku 1956. K vydání jej připravil její syn, spisovatel Tobiáš Jirous.

Emil Hakl
Foto: archiv
Emil Hakl

Výsek (Argo)

„Výsek“ neboli autorský výběr těch nejhutnějších sloupků, které po jedenáct let, od roku 2005 do roku 2016, letošní jubilant (v březnu oslavil šedesátku) Emil Hakl pravidelně publikoval v rubrice Pavlač oceňovaného magazínu Čilichili.

Tereza Boučková
Foto: archiv
Tereza Boučková

Závod s časem (Odeon)

Oblíbená autorka silných témat se věnuje publicistice už přes dvě desetiletí. Kniha s podtitulem 99 nejrychlejších fejetonů je výběrem toho nejlepšího, co napsala mimo jiné pro deník Metro a časopis Reportér.

Helena Kratochvílová
Foto: archiv
Helena Kratochvílová

Jedna musí z kola ven (Pointa)

Všechno zlé je k něčemu dobré: třeba z Kratochvílové udělal rozvod spisovatelku. Kniha vychází díky online platformě Pointa, díky které můžete vydat vlastní dílo i bez klasického nakladatelství.

Čtěte dál