Trocha designu pro každý den

Aneb designové maličkosti, které nás zaujaly.

Hermès
Foto: archiv Hermés

Hermès uvedl během letošního Salone del Mobile novou kolekci objektů, látek a tapet. Letos je v popředí materiál, který pro studio Hermès a přizvané umělce představuje nejen inspiraci, ale často i limit, jež je řemeslnými technikami neustále posouván. Škála využitého materiálu je pestrá: porcelán, černá žula, japonský papír washi, bambus, smaltovaná ocel, dřevo, lak, kašmír nebo tradičně kůže… Mezi nejvýraznější produkty patří lampy vytvořené ve spolupráci se studiem Barber & Osgerby, plédy dle návrhů umělkyně Nathalie Du Pasquier a italského výtvarníka Gianpaola Pagniho či lampa navržená španělským designérem Tomásem Alonsem.

Moser
Foto: archiv Mozer
Moser

Sklárna Moser představila nápojový set Royal, jehož novou ambasadorkou se stala Hana Soukupová. Sestava Royal vznikla před více než sto lety, její design odpovídá neoklasicistní estetice, která se vrací ke klasické římské a řecké architektuře. Tvar je jednoduchý, silueta čistá, hladké stěny dávají vyniknout optickým vlastnostem moserovského křišťálu. Jemný diamantový brus se propojil s klasickým tvarem kalichů a zlacená linka dodává punc luxusu.

Iqos
Foto: archiv Iqos

IQOS představil na milánském týdnu designu instalaci, která spojila moderní technologie s vizionářským umělcem. Výsledkem je monumentální ztvárnění budoucnosti bez kouře. Zip na fasádě zdánlivě historické milánské budovy, z níž do okolí proniká éterické světlo, to je ve zkratce objekt nazvaný IQOS World revealed by Alex Chinneck. Kombinuje v sobě prvky architektury, divadla i precizního inženýrství a nechává je vplout do nových nečekaných tvarů. „Použili jsme známé formy a materiály a nechali je na sebe navzájem působit zcela mimořádně,“ říká o svém díle sochař Alex Chinneck.

Westwing
Foto: archiv Westwing
Westwing

Westwing představuje novou Westwing Collection - Modern Natural. Kolekce, která seskládá z nábytku, textilu, osvětlení a dekorativních předmětů, byla inspirována uvolněnou atmosférou slunečného pobřeží Ibizy. Čerpá inspiraci především z boho stylu, ale také ze 70. let a stylu retro, zejména co se formy a barvy týče. Kolekce je založena na neutrálních, zemitých barvách - béžová, hnědá a rezavě červená. „Nová Westwing Collection byla vytvořena v souladu s naší snahou o sloučení bezchybnéhodesignu a aktuálních trendů za dostupnou cenu.“ – říká Delia Fischer, zakladatelka a Chief Creative Officer Westwing.

Čtěte dál