Triky v líčení, které vás viditelně omladí

Abyste docílila přesvědčivého výsledku, neobejdete se bez nazlátlých, béžových a korálových odstínů líčidel, dále krémových textur a také přirozeného jasu pleti.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Ve dvaceti se nad kombinací rudých rtů a extravagantních linek s třpytivými stíny okolo nikdo nepozastaví, zato po čtyřicítce je stejný look na pováženou. Výrazné prvky přitahují pozornost. Což by za jiných okolností nebylo na škodu, jenže když potřebujete některé detaily upozadit (pigmentové skvrny, vrásky ap.), je třeba zkrášlovací taktiku změnit. Respektive podtrhnout půvaby tak, aby nebudily pozdvižení.

Pleť

Volba mezi matnou tváří zahalenou silně krycím make-upem a svěží, hydratovanou pokožkou s přirozeným jasem je jednoznačná. „Light” verze působí podstatně mladistvěji. A jak takového efektu docílíte? Buď s pomocí tónujícího krému, který pleť sjednotí a současně vyživí, nebo klidně jen s podkladovou bází s rozjasňujícím účinkem, jež pokožku velmi přirozeně natónuje. Pozor si dejte pouze na přemaštěnou T-zónu. Ta na obličej rozhodně nepatří! Nadbytečný lesk je lepší odsát ubrouskem. Zmatnění pudrem na starší pleti nepůsobí hezky.

Tváře

Růžová líčka nahraďte jemně korálovou nebo meruňkovou tvářenkou. Bude-li v krémové konzistenci, jedině dobře. Nanášejte ji vždy na jablíčka lícních kostí a dále až ke spánkům. Kromě zvýraznění tváří tím zároveň ohraničíte obličej.

TIP: Poťupkáte-li stejným odstínem krémové tvářenky také rty, celý look se vám přirozeně „spojí”.

Oči

Namísto tmavých stínů nebo linek, vsaďte na bronzové, béžové a zlaté tóny. To aby oči opticky „neztěžkly”. Vyhněte se přitom přílišnému třpytu či glitrům, jež na povadlejších víčkách, případně v kontrastu s vějířky vrásek okolo, nepůsobí lákavě. Černé linky můžete nahradit šedými nebo hnědými - více otevřou oči a nebudou tak tvrdé.

Rty

Mají-li rty získat přitažlivější a šťavnatější vzhled, vyberte jim korálový nebo narůžovělý nádech barvy, ideálně opět v krémové textuře. Je to rozhodně lepší řešení nežli striktní mat, který neodráží žádné světlo, a lesk zase působí v kontrastu s věkem poněkud lacině. 

Čtěte dál