Třikrát na ty nejlepší místa, prosím! Co si v září nenechat ujít v kině?

Mohli jsme vám doporučit nějakou pěknou romantickou komedii “pro holky”, ale my jsme řekli ne.

Počasí už definitivně není letní, truchlit ale kvůli tomu zase tak nemusíme. Alespoň máme tu správnou výmluvu, proč můžeme zalézt do kina. Vybrali jsme pro vás tři zářijové filmové novinky, které podle nás stojí za to.

 

Blackkklansman
Foto: archiv

Kdybyste nevěděli, že tento film, je natočen podle skutečných události, mysleli byste si, že se režisér Spike Lee zbláznil. Tenhle příběh o černošském policajtovi, který infiltruje jednu z buněk Ku Klux Klanu je až příliš neuvěřitelný na to, aby si ho někdo vymyslel. Retro atmosféra 70. Let, skvělé kostýmy a vždy perfektní Adam Driver ve vedlejší roli. Chvíli se vám bude chtít smát a chvíli budete nevěřícně kroutit hlavou.

Upgrade
Foto: archiv

Technologie hrají v našich životech stále větší roli. Hrdina snímku Grey Trace v podání Logana Marshalla-Greena je zarytě odmítá, pak mu ale nehoda změní život a odkáže ho na pomoc moderních technologií. V ten okamžik se mu změní život a zároveň i otevře cesta k tomu pomstít strůjce nehody, která z něj udělala mrzáka. Jak se rozhodne? Australských snímků v českých kinech příliš neuvidíte, tenhle ale rozhodně stojí za to.

Všechno bude
Foto: archiv

Původem slovinský režisér, absolvent FAMU Olmo Omerzu natočil jeden z nejzajímavějších tuzemských snímků letošního roku. Road movie o dvou klucích toužících po dobrodružství, ukradené audině, svobodě mládí a cynismu dospělých zaujala již publikum na festivalu v Karlových Varech a od 6. září míří i do českých kin. 

Čtěte dál