Trika, která pomáhají

Harper’s Bazaar ve spolupráci s 10 předními českými umělkyněmi vytvořil exkluzivní limitovanou edici triček s portréty slavných Češek. Jejich zakoupením podpoříte projekt Made By Nadace Terezy Maxové dětem, který pomáhá matkám v azylových domech.

Trička vznikla při příležitosti oslavy 100. výročí volebního práva pro české ženy. Češky se od roku 1919 mohly podílet na politickém uskupení v zemi, což je o deset let dříve než Angličanky, o čtvrtstoletí než Francouzky a Italky a o padesát let dříve než Švýcarky. Zasloužila se o to mimo jiné Františka Plamínková, neznámější česká bojovnice za ženská práva, jejíž portrét ztvárnila Andrea Tachezy. Všechny výtvarnice přistoupily k portrétování významných žen po svém, například umělkyně a kurátorka Veronika Drahotová zachytila nespoutatelnou energii režisérky Věry Chytilové v „soše komety“, módní návrhářka Petra Ptáčková vrátila atletku Věru Čáslavskou na stupeň vítězů v Mexiku 1968, ilustrátorka Tereza Booth objevila esenci malířky Toyen na jejím vlastním obraze...

Trička zakoupíte od 20. února v obchodě Bibloo Concept Store (OD Kotva, Praha 1), na Bibloo.cz a v restauraci Nostress (V Kolkovně 9, Praha 1), kde budou zároveň vystaveny originály děl od 20. února do 15. března 2019.

Triko pořídíte za 499 Kč, celá částka jde na Made by Nadace Terezy Maxové dětem.

Čtěte dál