Tři státy během jednoho dne

Zažili jsme jednodenní roadtrip po Evropě.

Pokud chcete zažít dobrodružství jako když jste během vejšky sedli do vlaku a cestovali po Evropě, ale zároveň už jste trochu rozmazlení, je tento druh výletu naprosto ideální.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

My jsme si projeli během jednoho dne Švýcarsko, Francii a Itálii. Lépe řečeno – to nejlepší z těchto států. Začali jsme ve švýcarském Lausanne. A protože máme rádi své pohodlí, milujeme design a luxus, ubytovali jsme se tu v hotelu Savoy.

Foto: archiv Lexus

Druhý den jsme měli budíček už ve 4:30, ale vyplatil se. Popojeli jsme totiž k jezeru Lac Leman, kde jsme posnídali při východu slunce a kochali se nejen skvělou snídaní v restauraci La Deck, ale hlavně taky úžasným výhledem na klidné jezero. Pokud se něčemu říká pohádkový výhled, je to tenhle. Ranní mlha válející se na hladině jezera a vycházející slunce zpoza začínajících Alp. Zkrátka neuvěřitelné.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Tady jsme nasedli do připravených Lexusů UX a vyrazili jsme směr Chamonix. Zapomeňte na dálnice! Cestu si nejvíc užijete, pojedete-li mimo hlavní trasy. Alpy, které vás začnou obklopovat, pastviny se stády krav a malebné stavení – to je něco, co se neokouká. Málem nám ujela lanovka na Mont Blanc v další zastávce, protože jsme se nemohli vynadívat na krásy přírody.

Foto: archiv Lexus

Lanovku jsme nakonec stihli, i když se ve finále slíbený výhled ze střechy Evropy nekonal. Vrchol byl bohužel obklopen mraky. I tak stál ale zážitek za to! Kde jinde v Evropě zažijete na konci června padající sníh? Bylo to jako v pohádce. I přesto, že jsme se výhledem mohli kochat jen z všudypřítomných fotek.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Abychom po cestě nezemřeli hlady a dostáli významu luxusní cesty se vším všudy, zastavili jsme se na jídle v malebné vesničce Biella , kde na nás čekala prvotřídní italská kuchyně v restauraci Il Torchio. Jedinou vadou na kráse bylo to, že jsme nemohli ochutnat místní vína. Tedy alespoň my, co milujeme řízení a nechceme nechat spolujezdce, aby si sedli za volant místo nás.

Foto: archiv Lexus

V podvečer nás ještě čekala projížďka lodí po jezeře Lago Maggiore a pak už Milano. Ubytovali jsme se v designovém hotelu Me Il Duca od architekta Alda Rossi a povečeřeli v neuvěřitelné restauraci Tokoyoshi, které šéfuje michelinský šéfkuchař. To byla vskutku božská mana a skvělé zakončení našeho jednodenního roadtripu po Evropě. Pomyslnou třešinkou na dortu už bylo jenom to, že nás obsluhoval šéfkuchař sám.

Foto: archiv Lexus

Čtěte dál