Tři muzea plná módy, kde se budete cítit božsky

Prohlédněte si zblízka ikonické kousky od těch nejlepších návrhářů, které se zapsaly do historie.

Foto: archiv Gucci

Gucci Museo

Itálie, Florencie, módní mekka milovníků značky Gucci. V muzeu známého módního domu si prohlédnete téměř 90ti letou historii, kolekce okázalých rób, kožených kabelek, i limitovaných předmětů jako mixéry, jízdní kola nebo auto. Kromě toho si můžete prohlédnout i bohatou sbírku italských umělců a na závěr si vychutnat pravé italské esspreso v kavárně Gucci.

Více informací najdete na guccimuseo.com

Foto: archiv Gucci

Palais Galliera Musée de la Mode

Je libo doslova královský zážitek? Ve Francii, konkrétně v Paříži v paláci z 19. století, který byl ve vlastnictví vévodkyně z Galliera, se nachází největší expozice oblečení z 18. století, mezi nimiž třeba živůtek Marie Antoanetty, vůbec první kostýmy Chanel, jedinečné návrhy Paula Poiret a okázalý haute couture Balmain a Dior. Zkrátka poznáte minulost legendárních módních osobností.

Další informace na palaisgalliera.paris.fr

Foto: archiv muzea

Museum of Bags and Purses

Amsterdamské muzeum kabelek a peněženek je tou největší galerií doplňků na světě. Mají tu vůbec první brašny, které byly vyrobeny, aby ulehčily nošení Bible, středověké peněženky na mince, nebo i pásek z 16. století z Francie. Spousta doplňků 20. století, jako cat bag od Judith Leiber nebo křišťálové psaníčko Yves Saint Laurent

Další info na tassenmuseum.nl

Foto: archiv muzea

Čtěte dál