Trendy zelená bude toto jaro všude. Jak na ni?

Jaká barva letos na jaře zaplaví obchody, Instagram i naše šatníky?

Foto: archiv Instagramu @leoniehanne

Barva dokonale udržovaného golfového hřiště, skokana zeleného, čirého smaragdu, matcha latte, nových začátků. Nejzásadnější barvou letošního jara je - dramatické bubny - zelená!

Podle Pantone to na rok 2021 měly být jemná žlutá a šedá. Navzdory všem předpovědím se zdá, že jaro a léto prožijeme odění do všech možných odstínů zelené. Od brčálové, přes smaragdovou, až po světle pistáciovou. Právě zelená je totiž nejen barvou přírody, podle teorie feng-šuej v sobě nese velmi pozitivní energii. Vibruje prý na vlnách uklidnění, harmonie, naděje, obnovy a růstu. Takže si jí do života přineste co nejvíce, protože symbolizuje přesně to, po čem teď všichni toužíme a co potřebujeme nejvíce. 

Módní insideři už ji na Instagramu nosí a značky jdou tomuto trendu vstříc. Nová kabelka od módního domu Louis Vuitton s názvem Coussin je kromě očekávaných barev (černá, bílá, červená, stříbrná) k dostání i v neonově zelené. A přidává se například Bottega Veneta, jež dělá krok stranou od svých oblíbených neutrálních tónů a naplno skáče do všemožných tónů zelené. Od kabelek a bot po šaty. 

Že zelená nepatří mezi vaše barvy? To jsme si mysleli také. Po řádném nastudování, a sbírání inspirace u našich oblíbených influencerek, jsme zjistili, že nosit zelenou od klobouku až po sandálky není vůbec tak složité, jak by se mohlo zdát. A dokonce si troufneme i na více odstínů najednou. Jak? 

Čtěte dál