Trendy ve vánočních dekoracích

S Jitkou Trachtovou, manažerkou květinářství Florist Prague, o dekoracích a trendech, které vám letos na Vánoce zpříjemní byt.

Foto: archiv Florist Prague

Jaké jsou letošní trendy pro vánoční výzdobu?

Materiálem je pro letošní rok dřevo a sklo. Máte-li tedy staré skleněné ozdoby od svých rodičů nebo prarodičů, nebojte se je použít.

Jsou trendy i pro adventní věnce, na které se vaše květinářství specializuje? 

Letošní barva Vánoc je opravdu barevná. Motivy pavích per, barevné výšivky aplikované na ozdoby. O Vánocích letošního roku jsou dovoleny všechny barvy.

Jaké materiály na výrobu adventních věnců nejraději používáte?

Mech. Je to přírodní material a adventní věnec dlouho vydrží, neuschne jako korpus z chvojí, který ale zase voní. Jak se říká: něco za něco.

Čím domov ještě na Vánoce zútulnit, krom adventních věnců? 

Určitě to jsou vonné svíčky nebo bytové vůně. Nově v našem květinovém butiku nabízíme značku Lochenberg Milano, která má opravdu širokou škálu vůní a vybere si opravdu každý. Můj favorit je vůně Venetiae, kde koncovka na difuzéru je z pravého benátského kůlu a nikdy nevíte, jak bude vypadat. Je v ručně barveném skle akvamarínové barvy s látkovou etiketou z žakáru. Nádherný designový kus, který provoní interiér nebo udělá radost jako dárek.

Máte speciální triky pro navození vánoční atmosféry přímo u vás doma? 

Svíčky, červený ubrus a zlatavé prostírání, vánoční hvězda, perníčky, které moje děti milují, vlašské ořechy a velký adventní věnec!

Jak se vyvarovat „kýčovitým” výzdobám?

Nekupovat je! :-)

Čtěte dál