Trend report: Vintage poklady, za které neutratíte jmění

Jsou krásné, luxusní a s léty nošení získaly zajímavý příběh. Módní svět po nich šílí, přesto jsou mnohem dostupnější než nové kousky. Řeč je o vintage kabelkách zvučných značek. Do kterých se právě teď vyplatí investovat?

1. Fendi Baguette

Toužily po ní Carrie, Miranda, Samantha i Charlotte a poslední dva roky je jí zas plný Instagram. Čím starší, tím lepší! Hnědou látkovou Fendi klasikou nic nezkazíte, body za originalitu zas získáte s retro barevnou nebo flitrovanou kráskou.

2. Prada Nylon Bag

Nejenom ďáběl nosí Pradu! Alespoň jednu nylonovou kabelku nebo ledvinku s typickým trojúhelníkovým logem už mají snad všechny fashion girls. Pořídíte ji doslova za pár tisíc a oceníte její lehkost i praktičnost.

3. Bottega Veneta Veneta

Módní insideři už vědí, že nová Bottega Veneta je stará Céline. A stejně jako roste hodnota tradiční italské značky v očích mladé módní generace, oblibu získávají i její staré kousky. Je to jen pár týdnů, co si první influencerky pořídily starší model Veneta, který souzní s novou estetikou pod taktovkou Daniela Lee a přitom jej pořídíte za pětinu ceny současné It-bag The Pouch. Lze tedy očekávat, že hodnota téhle kabelky ještě poroste.

A kde je sehnat?

Pokud nepatříte mezi šťastlivkyně, jejichž maminka si třeba Fendi kabelku pořídila v devadesátkách a nemáte cestu do světových metropolí, kde jsou specializované vintage butiky a občas na značkové kousky narazíte i na blešácích, zapátrejte online. Dávno neplatí, že na eBay koupíte jenom padělky, chce to ale hodně trpělivosti při hledání a dobré je do detailu znát všechny znaky, které vykazují originální kousky. Jistější je vsadit na Vestiaire Collective, server, který se specializuje na luxusní módu z druhé ruky a originalitu garantuje, jen si za jistotu připlatíte. Díky Instagramu získávají popularitu také e-shopy jako The Vintage Bar nebo Designer-Vintage.

Čtěte dál