Trend report: Velký návrat batiky

Koncem současné dekády začíná být víc než jasné, že na ni z módního pohledu budeme vzpomínat jako na desetiletí návratů o dvacet let zpátky.

Další trend, o kterém jsme si, alespoň my narozené v osmdesátkách, myslely, že nemá šanci znovu oslovit masy, se totiž vrací a nejde mu uniknout! Poradíme vám, jak nosit batikovaný vzor, aniž byste si připadala jako hippie puberťačka nebo stoupenkyně hnutí New Age.

Foto: ImaxTree

Když se batika vloni objevila na přehlídkách značek jako Prada, Proenza Schouler nebo Stella McCartney, mohlo to vypadat jako jeden z mnoha mikrotrendů, který ulice nepřijme. Pak si batikované šaty oblékla Beyoncé, Justina Biebera vyfotili v šílené batikované mikině a záhy se trend rozpitých pastelových vzorů začal šířit Instagramem. Je jaro 2019 a ve fashion světě snad není influencerky, která by se v alespoň jednom tie-dye kousku neobjevila taky.

Beyoncé & Jay-Z, foto: archiv Harper's Bazaar US

K čemu batiku nosit, abyste vypadala cool? Pro začátek je ideální zůstat u jednoho kusu oblečení nebo doplňku. Zkombinovat ho s džínami nebo elegantnější sukní, podpatky a výrazem, že vy jste ta, která má v módě přehled!

Inspiraci, jak batiku nosit jako módní profík, najdete ve fotogalerii!

Čtěte dál