Trápí vás nízké sebevědomí? Pusťte si zpěvačku Lizzo

“Mějte se rádi takoví, jací jste. Za všech okolností,” vzkazuje americká hudebnice svým novým albem Cuz I Love You.

Foto: archiv

Letošní ročník festivalu Coachella si budeme spojovat s velikonoční mší s gospely Kanyeho Westa, zahajovacím koncertem Ariany Grande a vystoupením zpěvačky Lizzo. Jednatřicetiletá zpěvačka vydala v polovině dubna nové album Cuz I Love You, které se rázem stalo jedním z nejdiskutovanějších. 

Americká hudebnice ale světu nabízí více než jen svůj působivý hlas. Její filosofií je sebeláska. Svým otevřeným přístupem dodává sebevědomí nejen sobě, ale i dalším ženám, které se společně s ní popisují jako “big, black and beautiful”. Pokud jste se kdy cítili nejistí svou postavou, Lizzo, která na koncertech řádí v provokativních blyštivých kostýmech, vám jakékoliv pochybnosti rychle vyžene z hlavy. Ostatně i na přebal svého posledního se nechala vyfotit nahá. “Chctěla bych vidět více plus-size popových hvězd. “Chci vidět víc úžasných černošských holek,” říká. 

Vyrosta v Houstonu a už od útlého věku rapovala i hrála na příčnou flétnu. Chvíli žila na ulici, vyrovnávala se se smrtí otce, nešťastnými vztahy i pochybnostmi o sobě samé. Když jí bylo dvacet, na tři měsíce dobrovolně přestala mluvit, aby našla svůj vlastní hlas. I díky tomu se stala současným vzorem pro všechny, kteří mají pocit, že nesplňují zažité představy o tom, jak mají vypadat, mluvit nebo tvořit. Pro sprosté slovo nejde daleko a její hlas dokáže znít sladce i naléhavě. Takže se zrovna cítíte z jakéhokoliv důvodu pod psa, našli jste svůj lék na špatnou náladu. 

Čtěte dál