Toulky po znovuzrozené Itálii: Místa, kde na vás čeká dolce vita

Itálie znovu otevírá své hranice. Jaká místa, o kterých jsme si v posledních týdnech mohli nechat jen zdát, si rozhodně nenechat ujít?

Za normálních podmínek je Itálie první destinací, která vás napadne, když se řekne “dovolená”. K tomu patří pravý Aperol Spritz v severovýchodní Itálii, degustace vína v Toskánsku nebo pizza v centru Neapole. Itálie byla domovem Danteho, Medicejů nebo Petrarky a dodnes je centrem dobrého jídla, umění, módy a hudby. Pokud se rozhodnete letos v létě na Apeninský poloostrov opět zavítat, nechte se inspirovat našimi osobně prověřenými tipy na ta nejkrásnější a nejkouzelnější místa.

1. Florencie

Foto: Shutterstock

Toskánská Florencie je ve světě známá jako centrum italské renesance. Můžete zde vidět Katedrálu Santa Marii del Fiore, kterou z části navrhl architekt Filippo Brunelleschi. Z katedrálské kopule je krásný výhled na celou Florencii a díky její popularitě je potřeba rezervovat lístky několik týdnů dopředu. U dalších velkolepých míst, jako jsou například Uffizi Galerie, nebo Galleria dell'Accademia se běžně vyhnete davům jen, když přijdete brzy ráno. Pokud chcete objevit krásy Itálie, zde je pár míst, která opravdu stojí za návštěvu.

2. Neapol

Neapol je místem, které má mnoho tváří. Je to třetí největší město Itálie, hlavní město Kampánie a italský klenot, v němž se zrodila pizza. Legenda praví, že pizza Margherita byla pojmenovaná po královně Markétě Savojské, pro kterou byla speciálně připravena. Každodenní život v Neapoli je oproti ostatním italským metropolím chaotičtější, ale narazíte tu na menší počet turistů. 

3. Siena 

Krásnou Sienu můžete znát například z filmu Pod toskánským sluncem nebo Dopisy pro Julii. Siena je menší než ostatní velkoměsta Itálie a díky tomu si zachovává svou romantickou atmosféru. V Sieně uvidíte velmi zachovalou historickou architekturu a podobně vypadající cihlové domy, které tvoří nádherné panorama. Centrum města je sice malé, ale člověk zde vždy najde nová, zajímavá zákoutí.

Čtěte dál