Top a čelenka v jednom: Jak letos nosit šátek?

Multifunkční kousek, který si s sebou letos určitě musíte zabalit na letní cesty.

Že jsou devadesátky zpět, je již všem jasné. Velká trička, mikiny, batika, baguette kabelky... Další položkou na seznamu trendů, které se bez pochyby vrací, je šátek. V šatníku ho máme všichni, ale letos se nosí v retro variacích – ve vlasech a jako cool top. Dva způsoby, které si letos zamiloval celý Instagram a my je také rozhodně plánujeme vyzkoušet.

Můžete tak zužitkovat starý šátek, který vám doma roky leží nebo si tím omluvit koupi nějakého dražšího, hedvábného. Chladivé hedvábí je navíc na léto ideálním materiálem. 

Improvizovaný top
Foto: archiv Instagram @claire_most
Improvizovaný top

Letos je trendy především způsob zavazování za zády, ale větší šátky si můžete uvázat i za krkem. Záleží na velikosti šátku a na tom, jak vám to bude nejvíce pohodlné. Rozhodně ale šátek místo topu zkuste, je to skvělý trik, a navíc sluší každému. 

Stylový doplněk
Foto: archiv Instagram @babba
Stylový doplněk

Že je to babičkovská záležitost? Vůbec ne! Vždycky záleží na celkovém looku, ale šátek do vlasů se dá uvázat na nekonečno způsobů, takže prostě musí slušet každému. Sloužit může jako ochrana před sluncem, větrem, na zakrytí "bad hair" dne nebo prostě jen tak, jako stylový doplněk. 

Čtěte dál