Top 5 surfařských destinací podle Veru Chick

Pokud milujete surfování, nebo si jej chcete vyzkoušet, rozhodně byste měli zamířit právě na tato místa.

Blogerka a instagramerka Veronika Franková je velkou milovnicí módy a, k překvapení mnohých jejích followerů, i surfování. Tento sport je rok od roku populárnější i v našich končinách. Ona sama ho poprvé vyzkoušela teprve před dvěma lety a totálně surfování propadla.

Foto: archiv Veroniky Frankové

Pádlujete, pádlujete, pak padáte a zase pádlujete a znovu padáte a pak se najednou z ničeho nic poprvé postavíte na surfu a co na tom, že v zápětí hned znovu padáte do vln, ale ten pocit, ty dvě vteřiny s nohama přilepenýma na prkně, ten za to opravdu stál! Tak by se dala popsat moje první zkušenost se surfingem. A pak už se každým dnem o kousek zlepšujete a padáte sice pořád stejně, ale nevzdáváte to a ráno se zas probouzíte a cítíte každý sval vašeho těla, o kterém ani nevíte, že ho vlastníte. Po dvou letech jsem surfování propadla natolik, že se snažím být u oceánu alespoň jednou za dva měsíce. Je to úžasný sport, který ve mně vybudoval nejen fyzičku, o které jsem nikdy nevěděla, že ji mám, ale zároveň mi otevřel dveře do míst, o kterých jsem vždy jen snila,” svěřila se nám sympatická blondýna. A protože je cestování její stejnou vášní jako surf, zjistili jsmeod ní, která místa jsou podle Veroniky samotné TOP destinacemi pro surfování.

Hawaii
Foto: Shutterstock

Mekka surfu. Rozhodně nesmí být jinde než na prvním místě. Já si na Havaji sjela svou první největší vlnu a konkrétně ostrov Maui mi přirostl k srdci jako druhý domov. Havajská kultura, křišťálově čistý oceán, velryby, delfíni a sytě zelená barva flory, kterou jinde na světě neuvidíte.

Bali a obecně Indonésie
Foto: Shutterstock

Tropické podnebí 12 měsíců v roce, nízké ceny a tisíce perfektních surfových spotů lákají to Indonésie každoročně nejen turisty, ale také surfaře. Pro milovníky pohodových mírnějších vln je top lokalita Canggu, pro náročnější surfaře bude jižní část ostrova Bukit poskytovat dostatek rozmanitých surf spotů.

Srí Lanka
Foto: Shutterstock

Srí Lanka nadchne každého, surfaře, od začátečníků po středně pokročilé. A pokud toužíte po troše exotiky a dobrém jídle a nechcete za dovolenou utratit majlant, Cejlon je skvělou volbou. Obzvlášť spot Mirissa, surfový ráj na jihu Srí lanky funguje během naší zimy, tento pointbreak je skvěle chráněný proti větrům a uspokojí širokou škálu surfařů. Když zrovna vlny nejsou, tak je spot ideálním místem pro šnorchlování nebo pozorování delfínů. 

Kanárské ostrovy
Foto: Shutterstock

Božské jídlo, ostrovní kultura a skvělé vlny na ostrůvcích Atlantiku. Za mě jednoznačně nejkrásnější Lanzarote s pláží Famara. Úžasná dlouhá písčitá pláž, kde si nejlépe zasurfujete na podzim nebo na jaře. Na své si přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí, stačí vědět kdy a kam vyrazit.

Los Angeles
Foto: Shutterstock

Nikdy nespící město Andělů. Tenhle surfový spot určitě taky nemůžete minout. Ráno si krásně zasurfujete na nekonečných plážích na Malibu nebo ve Venice a odpoledne se můžete vydat do ruchu velkoměsta a na nákupy na Rodeo Drive. Ne nadarmo se podle části Malibu pojmenoval také jeden druh longboardu.

Čtěte dál