Tom Ford v nové roli

Americký designér Tom Ford měl na jaře 2019 několik důvodů slavit. Síň slávy, nový post a launch kosmetické řady.

Uvedení do síně slávy, nové křeslo předsedy CFDA a launch kosmetické linie Soleil v Los Angeles vytvořili z jeho nově zrekonstruované hollywoodské vily (bývalé sídlo Betsy Bloomingdale) šťastné místo.

Foto: archiv Tom Ford

Výměna stráží

The Council of Fashion Designers of America jmenoval v březnu tohoto roku Toma Forda svým novým předsedou, který do CFDA oficiálně usedne od 1.ledna 2020. Z prestižního postu po 17 letech rezignovala návrhářka Diane Von Furstenberg.

Mr. Ford byl vždy mistrem transformace. V 80. letech začínal jako model v komerčních reklamách, který před ukončením studia architektury na Parsons School of Design, byl na stáži jako PR intern značky Chloe a krátce na to odstartoval svou kariéru v roli módního návrháře.

Dvě dekády působil jako kreativní ředitel domu GUCCI a paralelně tvořil kolekce pro Yves Saint Laurent, až nakonec v roce 2005 založil vlastní značku s vlajkovým butikem na Madison Avenue. Během promo turné k filmu Nocturnal Animals, který sám režíroval a produkoval pod společností FADE TO BLACK, vyzdvihoval poselství jeho druhého filmu, kterým je loajálnost. A právě tu Ford demonstroval Spojeným Státům Americkým na několika úrovních.

Foto: archiv Tom Ford

Loajalita vůči Americe

Svou domácnost i studio přestěhoval z Londýna do Los Angeles a i své přehlídky přesunul z londýnského fashion weeku do New Yorku, kde debutoval v prostorách ikonické The Seagram Building. To bylo na podzim roku 2016.

Volba nového předsedy instituce CDFA, která byla založena v roce 1962 a dnes sdružuje více než 500 oděvních a klenotnických módních značek, byla jasným rozhodnutím, které podpořili členové rady jako Ralph Lauren, Michael Kors, či Vera Wang.

"Můj nový post vnímám jako povinnou službu Americe. V byznysu se pohybuji 35 let a i když jsem většinu času navrhoval v Evropě, vždy jsem se jako designér cítil velmi spojený s touto zemí. Aby se americká móda stala relevantní, musí o sobě uvažovat v mezinárodním kontextu. Po mém návratu jsem byl šokován, když jsem zjistil jak uzavřenou se Amerika stala. Nemyslím tím CFDA, ale současnou administrativu, která doslova staví zeď, aby nás izolovala, " vyjádřil se Ford v rozhovoru pro americký Vogue.

Foto: archiv Tom Ford

Voňavá síň slávy

Krátce poté, co svět obletěla zpráva o jeho nové misi vydal press office Toma Forda zprávu o tom, že jeho značka bude 5. června tohoto roku uvedena do síně slávy The Fragrance Foundation (založena byla v roce 1949 a první Recognition Awards Ceremony se konala v roce 1973 v hotelu Plaza) za přínos do světa parfémů.

Flakony Neroli Portofino, Jasmin Rouge i Black Orchid tak budou sdílet piedestal s ikonami jako Estée Lauder, Carolina Herrera, či Marc Jacobs.

Tom Ford beauty store na londýnské Covent Garden se stal ikonickou adresou kosmetického impéria a minulý týden návrhář oslavil uvedení nové linie Soleil v jeho oblíbeném podniku Mr.CHOW situovaném v srdci Beverly Hills.

Foto: archiv Tom Ford

Čtěte dál