To nejlepší z pařížského fashion weeku pro jaro/léto 2020

Módní maraton přehlídek pro nadcházející sezonu všech nejdůležitějších současných značek je za námi. Tady je průřez největších trendů, nejvíce očekávaných kolekcí až po nezapomenutelné momenty.

Virginia Viard nese dál hrdě hořící pochodeň značky Chanel. Tentokrát se módní runway v Grand Palace proměnila v ikonické pařížské střechy, looky se nesly v mladistvém a současně tolik typicky „parisian” duchu módní vlny Nouvelle Vague. Tvíd, mini sukně, kloboučky nebo zkrácené kalhoty, to celé v ultra ženském pojetí. O virální podívanou se zasloužila francouzská komička, coby nezvaná návštěvnice, která vylezla při závěrečném defilé mezi modelky a záběr, kdy ji hrdě zastoupila cestu modelka Gigi Hadid, se během chvíle šířil napříč všemi účty. 
 
Značka Givenchy v čele s designérkou Clare Waight Keller uvedla skvělou kolekci plnou denimu ála 90’s nebo nádherných barev a střihů kůže u níž sníte o snadném pokynu Ctrl+C a Ctrl+V z přehlídky rovnou do vaší skříně. 
 
Pierpaolo Piccioli nezklamal a dál ve své tvorbě pro značku Valentino naservíroval tradičně krásnou a snově výtvarnou škálu barev a šatů. 
 
Módní dům Balenciaga svou kolekci pro nadcházející sezonu pojal jako cool vizi s typickými širokými rameny, novým pojetím pracovního kostýmku a tentokrát Demna Gvasalia do celé přehlídky, odehrávající se symbolicky v politické aréně na mole ve tvaru spirály, přidal i beauty statement v podobě výrazných lícních kostí. 
 
Relativně stále nově pojatý módní dům Celine podle Hediho Slimana uvedl kolekci, která byť silně připomínala tu minulou a neodkryla nijak nové vize, typická sedmdesátá léta, spousta džínoviny a dalších „nositelných” kousků přesto aspirují, i díky magnetické auře designéra, na skvěle prodávanou řadu. 
 
A nesmíme zapomenout na další výrazný moment pařížského módního týdne, který se stal naprostým virálem. Postaral se o něj německý model Leon Dame při defilé módní show Maison Margiela v jejímž čele aktuálně stojí John Galliano. Jeho, nyní už slavná, chůze vykouzlila úsměv i na tváři samotné Anny Wintour. 

Čtěte dál